Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 3 • L 1
2C
Czw
0C
Pt
-0C
Sob
-1C
Nd
1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePijany mężczyzna sterował pontonem na Brdzie. W trakcie trwania sportowej imprezy
Bydgoska Woda_SG (43)
17.08.2017 | 00:03

Pijany mężczyzna sterował pontonem na Brdzie. W trakcie trwania sportowej imprezy

30-latek został zauważony przez policjantów.

Na zdjęciu: 30-latek pływał po zamkniętym szlaku wodnym w momencie, gdy odbywała się tam impreza.

Fot. SG / archiwum

We wtorkowe przedpołudnie, podczas sportowych zawodów pn. Woda Bydgoska, na rzece nieopodal Wyspy Młyńskiej pojawił się ponton z napędem silnikowym, który nie powinien się tam znajdować. Znajdujący się w nim 30-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego odpowie za złamanie nie tylko tego prawa. 

ZOBACZ TEŻ: Woda Bydgoska – ściganie przez pływanie i bieganie [ZDJĘCIA]

Wspomniany ponton zauważyli policjanci z ogniwa wodnego. – Policjanci natychmiast podpłynęli do niego by go skontrolować. Podczas sprawdzania okazało się, że 30-latek nie posiada uprawnień do sterowania statkiem wodnym z silnikiem o mocy powyżej 10KW – relacjonuje podkom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy. Sterujący złamał też przepisy pływając po zamkniętym szlaku wodnym.

To jednak nie wszystko. Mundurowi sprawdzili trzeźwość mężczyzny. Okazało się, że jest pijany. – Miał ponad promil alkoholu w organizmie – informuje podkom. Słomski.

30-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości pojazdem w ruchu wodnym, za co grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Co więcej będzie odpowiadać również za wykroczenia z ustawy o żegludze śródlądowej.


Powiązane treści