Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pijany jechał całą szerokością jezdni. Potem zaatakował policjantów

Dodano: 08.05.2022 | 21:23

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali pijanego motorowerzystę.

Fot. Szymon Fiałkowski

32-letni kierowca nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. To jednak nie koniec jego przewinień. Był też nietrzeźwy i naruszył nietykalność cielesną policjantów.

Policjanci z Kcyni podczas patrolu w jednej z wsi na terenie gminy zauważyli motorowerzystę jadącego całą szerokością drogi. Wydali mu wyraźny sygnał do zatrzymania, ale wtedy mężczyzna… przyspieszył.

Ostatecznie zatrzymał motorower przy jednej z posesji i próbował oddalić się pieszo, co uniemożliwili mu policjanci. Poinformowany o zatrzymaniu, agresję skierował na mundurowych, naruszając ich nietykalność cielesną – mówi podkom. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią.

32-latek został przewieziony na komisariat i został poddany badaniu alkomatem. Okazało się, że ma w organizmie ponad półtora promila alkoholu. – Mieszkaniec kcyńskiej gminy, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i niezatrzymania się do policyjnej kontroli. Odpowie on także za przestępstwo przeciwko funkcjonariuszom – mówi podkom. Andrzejewska.

Podejrzanemu grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments