Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 13 • L 12
13C
Pt
11C
Sob
12C
Nd
12C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAktualności - NakłoPiknik z okazji święta Wojsk Obrony Terytorialnej w Szubinie. Przewidziano szereg atrakcji
16.09.2021 | 09:54

Piknik z okazji święta Wojsk Obrony Terytorialnej w Szubinie. Przewidziano szereg atrakcji

Na zdjęciu: Piknik z okazji święta Wojsk Obrony Terytorialnej odbędzie się 26 września w Szubinie.

Fot. Szymon Fiałkowski / zdjęcie ilustracyjne

W niedzielę (26 września), w Szubinie zostanie zorganizowany rodzinny piknik „WOTGames”, który odbędzie się z okazji święta Wojsk Obrony Terytorialnej. – Podobne pikniki odbędą się w całym kraju – informuje formacja.

Piknik odbędzie się 26 września w godz. 11:00 – 16:00, a w Szubinie odbędzie się on na placu przed boiskiem przy ul. Elizy Orzeszkowej. W jego trakcie nie zabraknie zmagań w sportowych rywalizacjach. – Ruszyły zapisy do sportowej rywalizacji w kategoriach „rekrut” – do 18 lat oraz „Terytorials” – powyżej 18 lat – mówi rzecznik kujawsko-pomorskiej brygady WOT por. Paweł Banasiak i precyzuje, że na uczestników w każdej lokalizacji pikniku czekać będzie w sumie dwieście darmowych pakietów startowych oraz medale dla najlepszych.

Dla najmłodszych przewidziano m.in. strefę „Akademia terytorialsa”. – Będzie to przestrzeń edukacyjno-zabawowa, gdzie dzieci poznają tajniki tematyki wojskowej i służby w Wojskach Obrony Terytorialnej – dodaje por. Banasiak. Poprzez zabawę, dzieci będą zdobywały „sprawności”, a zdobycie ośmiu będzie równoznaczne z otrzymaniem specjalnej nagrody oraz dyplomu. – Aktywności na punktach będą maksymalnie angażowały uczestników. Wybrane zabawy „Akademii terytorialsa” to np. „sokole oko”, „szkoła przetrwania” czy „poszukiwacz skarbów” – informuje rzecznik kujawsko-pomorskiej brygady WOT.

Z kolei dla starszych zaplanowano rywalizację w strefie „wspaniała dwunastka” – to nawiązanie do podstawowego modułu szkoleniowego WOT, tj. 12-osobowej sekcji lekkiej piechoty. – W ramach strefy „wspaniałej dwunastki” będzie rozgrywanych dwanaście konkurencji sportowych – przekazuje por. Paweł Banasiak i wyjaśnia, że w zależności od wieku uczestnicy zostaną przydzieleni do kategorii „rekrut” lub „terytorials”. W tej pierwszej, uczestnicy będą musieli wykonać osiem wskazanych konkurencji, a „terytorialsi” wszystkie dwanaście. –  Najlepsi w poszczególnych kategoriach oraz z podziałem na kobiety i mężczyzn otrzymają złote, srebrne i brązowe medale. Wybrane konkurencje w ramach strefy „Wspaniała dwunastka” to na przykład: „Relaks celowniczego” (czyli znane wszystkim pompki w czasie 1 min), „sprint sapera” (to znana z wojskowych testów sprawności „koperta”), „Zaprawa poranna” (to próba szybkości w worku), „Dostawa amunicji” (to bieg ze skrzynkami na czas) będą też konkurencje o tak wyszukanych nazwach jak „Wymagający porucznik”, „Surowy sierżant”, czy też „Musztra z pojazdami” – mówi rzecznik 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady WOT.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści