Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pił piwo w pociągu. Podróż zakończył w więzieniu

Dodano: 30.10.2022 | 21:57

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali pasażera pociągu.

Fot. KPP Świecie

Poszukiwany mężczyzna wpadł, gdy jechał pociągiem i pił piwo. Gdy interweniowali policjanci, okazało się, że 27-latek jest poszukiwany dwoma nakazami doprowadzenia do odbycia kary pozbawienia wolności.

W czwartek policjanci z komendy w Świeciu zabezpieczali przejazd pociągu na trasie Laskowice Pomorskie – Bydgoszcz. Podczas kontroli zauważyli mężczyznę, który spożywa alkohol, a na dodatek na widok patrolu stał się bardzo nerwowy.

– Mundurowi postanowili zainterweniować. Ustalili tożsamość pasażera. Był nim 27-letni mieszkaniec Nowego Tomyśla. Za popełnione wykroczenie został pouczony, ale na tym się nie skończyło – mówi podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu

Podczas czynności okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności na podstawie wydanych za nim dwóch nakazów.

– Mężczyzna został zatrzymany, a swoją podróż zakończył w zakładzie karnym – mówi podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu.

Sebastian Torzewski