[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Piłkarski talent z gminy Koronowo. Jan Lazarek otrzymał powołanie na Zimową Akademię Młodych Orłów

Dodano: 20.01.2023 | 11:00

Na zdjęciu: Jan Lazarek to młody piłkarz Olimpii Wtelno.

Fot. nadesłane

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił kadrę z rocznika 2010 na turnus Zimowej Akademii Młodych Orłów 2023. Zgrupowanie odbędzie się na początku lutego w Wałbrzychu. Wśród 40 powołanych z całej Polski znalazł się piłkarz Olimpii Wtelno Jan Lazarek.

Na liście powołanych znajdują się zawodnicy z takich klubów jak ŁKS Łódź, Kotwica Kołobrzeg, Odra Opole, Arka Gdynia, Stal Rzeszów, Cracovia Kraków, Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław, Górnik Zabrze. W tym prestiżowym gronie znalazł się również gracz Olimpii Wtelno Jan Lazarek.

– Janek swoją przygodę z piłką nożną zaczynał w Victorii Koronowo – mówi Maciej Lazarek, tata młodego gracza. – Później przeszedł do Olimpii Wtelno. W ubiegłym sezonie został wypożyczony do Sportisu Łochowo. Tam też spędzi najbliższy sezon. Ważnym krokiem było powołanie na konsultacje kadry KPZPN. Janek przebił się do ścisłej kadry. W pierwszym sparingu z Łódzkim ZPN strzelił jedyną bramkę dla KPZPN. Później przyszło powołanie na mecz mistrzowski z Pomorskim ZPN. Jedyną bramkę dla naszego zespołu strzelił ponownie Janek. W kolejnym meczu mistrzowskim z Podlaskim ZPN nasza drużyna wygrała 2:1. Janek co prawda nie strzelił bramki, ale rozegrał bardzo dobre zawody. Wysokim zwycięstwem 5:1 zakończył się mecz z Warmińsko-Mazurskim ZPN. Janek zdobył dwie bramki. Na ten moment kadra KPZPN zajmuje drugie miejsce w swojej grupie z 6 punktami. Dwie najlepsze drużyny awansują do finału ogólnopolskiego – dodaje Maciej Lazarek.

Dobre występy Jana Lazarka w barwach kadry KPZPN sprawiły, że został on zauważony przez skautów PZPN, stąd też powołanie na kadrę Zimowej Akademii Młodych Orłów. Młodzieżowe kadry narodowe zaczynają się od U15. Dlatego też Akademia jest swoistym przeglądem najbardziej wyróżniających się zawodników w swojej kategorii wiekowej w Polsce.

Barwy Olimpii Wtelno reprezentuje też młodszy brat Janka – Jędrek (rocznik 2012). Tata Maciej to również  piłkarz – w przeszłości grał w Victorii Koronowo, obecnie zasila szeregi B-klasowego Łokietka Wierzchucin Królewski. W ubiegłej rundzie był najlepszym asystującym w swoim zespole. – Janek również często towarzyszy na treningach Łokietka – przyznaje Maciej Lazarek. – Z piłką jest na co dzień. Oczywiście jako rodzice jesteśmy dumni, widząc, jak rozwija się nasz syn. Cieszymy się z tego, że robi to, co lubi – dodaje.

Tata Janka przyznaje, że synem interesują się silne kluby i akademie, jednak w tym momencie jest za szybko, aby o tym mówić.

Wtelno to mała miejscowość położona w gminie Koronowo, jednak Olimpia prężnie funkcjonująca. – Obecnie w naszym klubie jest około 160 zawodników – mówi prezes Olimpii Marek Socha. – Najmłodsza grupa to rocznik 2019. Mamy 11 grup i 5 trenerów. Właśnie ruszamy także z treningami w Mąkowarsku i Wierzchucinie Królewskim. Jeżeli chodzi o Janka Lazarka, to z pewnością takie powołanie cieszy. Któż z nas w wieku 13 lat pomyślałby, że będzie trenował w jednej drużynie z graczami chociażby Legii Warszawa – dodaje prezes Socha.

Warto zaznaczyć, że drużyny młodzieżowe Olimpii z dużym powodzeniem radzą sobie w rozgrywkach piłkarskich oraz turniejach. W ubiegłym roku trzy drużyny Olimpii uczestniczyły w silnie obsadzonym turnieju międzynarodowym w Niemczech. Wszystkie trzy roczniki tj. 2013, 2012, 2010/11 zdominowały te zawody wygrywając swoje kategorie wiekowe.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments