Bydgoszcz
5C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H 5 • L 4
11C
Wt
11C
Sr
13C
Czw
13C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPILNE: Jeszcze dziś zmiana organizacji ruchu na al. Jana Pawła II
01.10.2021 | 11:40

PILNE: Jeszcze dziś zmiana organizacji ruchu na al. Jana Pawła II

Na zdjęciu: W ostatnich dniach teren po zachodniej stronie al. Jana Pawła II został uprzątnięty.

Fot. ZDMiKP

Trwają pracę związane z rozbiórką północnego wiaduktu w ciągu ul. Wojska Polskiego. W piątek drogowcy poinformowali, że jeszcze dziś dojdzie do zmiany organizacji ruchu.

Wykonawca inwestycji – firma Mostostal Kielce – planuje przełożyć ruch na zachodnią jezdnię al. Jana Pawła II  (w stronę Inowrocławia), czyli pod rozebraną część wiaduktu. W ostatnich dniach teren w tym rejonie został uprzątnięty.

Wprowadzenie zmiany planowane jest na piątkowe popołudnie – nie stanie się to wcześniej niż o godz. 16:00. Ruch na samym wiadukcie na ul. Wojska Polskiego będzie prowadzony bez zmian. – W poniedziałek demontowana będzie dalsza część wiaduktu – uzupełnia rzecznik drogowców Tomasz Okoński.

Prace rozbiórkowe wiaduktu północnego trwają od kilkunastu dni. Najpierw usunięto nawierzchnię asfaltową i słupy oświetleniowe, a następnie przystąpiono do rozbiórki konstrukcji. Znaczna część obiektu została już rozebrana; zdemontowano także większość stalowych podpór.

Nowy północny wiadukt będzie wyposażony w drogę rowerową, chodnik i oświetlenie. – Jeśli wszystkie prace będą przebiegały zgodnie z planem, ma być przejezdny już zimą. Całość prac ma zakończy się do połowy przyszłego roku – informują drogowcy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści