Bydgoszcz
-1C
92% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 0 • L -2
2C
Czw
5C
Pt
3C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoPILNE! Miasto nie zerwie umowy z Komunalnikiem. ProNatura podwykonawcą
Komunalnik_Śmieciarka_Odpady_Zbiórka_Śmieci_Bydgoszcz - SF (2)
18.05.2020 | 14:47

PILNE! Miasto nie zerwie umowy z Komunalnikiem. ProNatura podwykonawcą

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Spółka Komunalnik odbiera odpady z trzech sektorów miasta od 1 kwietnia.

Fot. Szymon Fiałkowski

Pomimo upływu ultimatum na uporządkowanie sytuacji z odbiorem odpadów w mieście władze Bydgoszczy nie zdecydowały się na rozwiązanie kontraktu z dolnośląską firmą Komunalnik. W najbliższym czasie w wywozach śmieci ma jej pomagać miejska spółka ProNatura.

Decyzja jest zaskoczeniem, gdyż pod koniec kwietnia prezydent Rafał Bruski zapowiadał, że jeśli sytuacja z odpadami na osiedlach Nowego Fordonu, Śródmieścia, Bielaw czy północno-zachodniej części miasta nie unormuje się do niedzieli, 17 maja, wówczas rozpocznie procedurę rozwiązania umowy. A z sygnałów płynących z tych osiedli wynika, że sprawa nadal nie jest opanowana, w wielu miejscach zalegają hałdy śmieci, a pomimo upływu ponad półtora miesiąca spora część mieszkańców w dalszym ciągu czeka na pojemniki. Zdaniem zastępcy Bruskiego Michała Sztybla, który jest odpowiedzialny za gospodarkę komunalną, wskaźniki poprawiły się na tyle, że miasto nie ma prawnej możliwości odstąpienia od umowy.

Komunalnik odpowiada za odbiór odpadów z trzech (z dziewięciu) sektorów miasta od 1 kwietnia. Od tego czasu notorycznie pojawiają się pretensje związane z fatalną jakością pracy spółki z Dolnego Śląska.

Umowa obowiązująca do końca 2023 roku warta jest 65 milionów złotych.

Więcej informacji wkrótce.

12
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
Grażyna DepkoAnrzejAnnaJoannaStanisław Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Natalia
Gość
Natalia

Chyba miasto powinno wspierać rodzime firmy i lokalną gospodarkę,a nie wziąć nie wiadomo skąd firmę krzak. Teraz na gwałt wywozili śmieci, bo się paliło żeby miasto ich nie wyrzuciło. W centrum miasta nadal zalegają hałdy śmieci i brak odpowiednich pojemników. Niezła wizytówka miasta. Za te miesiące, gdzie jest taki burdel mieszkańcy powinni mieć zniesione opłaty za wywóz śmieci. Jak mamy segregować śmieci jeśli nie ma odpowiednich pojemników??? I takie pieniądze płacimy za co???

Magda
Gość
Magda

Te swoje wykresy możecie sobie wsadzić głęboko!!!! Czy jeśli wybuchnie epidemia dżumy to też zwalicie winę na covid??? Tym miastem rządzą półgłówki

Maria
Gość
Maria

Tak to jest jak za zarządzaniem miastem biorą się chłopcy w stylu tego zastępcy

Łukasz
Gość
Łukasz

Tak, cały zeszły tydzień w Fordonie latały śmieciarki pronatury, a Ci teraz się chwalą że odbiory im wzrosył. Parodia, na wiosce takich wałków nikt nie kręci.

Lakukaracha
Gość
Lakukaracha

Jasny gwint to istna kpina co oni wyrabiają , pełno robactwa juz jest , szczury latają , w domu po kilku dniach każdy lep na muchy cały czarny muchy nie mają gdzie sie przyklejać aż , wciąż nie ma odpowiednich pojemników , wszystko sie wrzuca np do plastiku bo nie ma innego pojemnika , kubły pełne albo śmieci walają się obok , ktoś chyba w łapsko wziął widać , jeszcze trochę Bydgoszcz stanie sie karaluszym eldorado

Teresa
Gość
Teresa

Na ulicy Szczyglej pojemnika nie mamy do dzisiaj.A śmieci leżą od miesiąca na ulicy.Panie Bruski proszę w końcu coś z tym zrobić!!!!.Remondis odbierał śmieci w terminie więc nie rozumiemy dlaczego ta zmiana Płacimy taką samą kwotę.O co tu chodzi.

Barbara
Gość
Barbara

Witam, to skandal. Osiedle Opławiec sytuacja bez zmian, brak odbiorów w terminie, śmieci zalegają. Proszę zrobić referendum i podjąć właściwą decyzję po konsultacjach z mieszkańcami. Nie chcemy brudnych ulic i życia że szczurami.

Stanisław
Gość
Stanisław

Skoro pan prezydent tak pomyślnie rozwiązał sprawę śmieci to może teraz spróbuje przywrócić oświetlenie na ulicach Osowej Góry. Od miesięcy ciemno tu jak w średniowieczu, a podobno mieszkamy w mieście metropolitalnym. Jak nie wie jak to zrobić to niech spyta się w ościennych gminach – tam w nocy na ulicach jest jasno jak w dzień.

Joanna
Gość
Joanna

Jeśli jest taka poprawa to dlaczego od miesiąca mimo licznych maili nie było wywozu śmieci w naszej kamienicy a od 3 tygodni nie możemy doprosić się o kontenery….

Anna
Gość
Anna

Rozpoczęcie pracy przez firmę KOMUNALNIK z dniem 1 kwietnia jest prima aprylisowym żartem, który trwa do dzisiaj. Niezwykle dowcipna firma :-)

Anrzej
Gość
Anrzej

A może walizeczka była od komunalnika ?

Grażyna Depko
Gość
Grażyna Depko

co za bzdura, w śródmieściu śmieci wylewają się z pojemników, które nie są opróżniane przez miesiąc, cuchnie okropnie. Na ulicy Bulwary 1 stoi 9 pojemników, wszystkie pełne. Wiatr rozwiewa z otwartych kontenerów na trawnik pod blok śmieci. O segregacji mowy nie ma, nic nie jest opisane. Dobrze, że nie jest gorąco, zaraza murowana.

Powiązane treści