Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

PILNE: Uczniowie klas I-III wracają do szkół

Dodano: 11.01.2021 | 17:34

Na zdjęciu: W przyszło poniedziałek uczniowie klas I-III wrócą do szkół.

Fot. freepik

Uczniowie z klas I-III szkół podstawowych wrócą do nauczania stacjonarnego po feriach – poinformował o tym w poniedziałek po południu minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Informacja została podana do wiadomości podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, na której Czarnek wystąpił wspólnie z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. Utrzymane zostały wszystkie obostrzenia za wyjątkiem uruchomienia nauki stacjonarnej w klasach I-III.

Jak stwierdził szef resortu zdrowia, decyzje w sprawie obostrzeń są trudne, ale powrót najmłodszych uczniów do szkół to „krok, który można wykonać”. Czarnek dodawał, że decyzja była poprzedzona wieloma konsultacjami. – Mam pełne przekonanie, że jesteśmy przygotowani do powrotu do nauczania stacjonarnego w klasach I-III – zadeklarował minister.

Przypomnijmy, że w poniedziałek rozpoczęło się testowanie nauczycieli prowadzących lekcje w klasach I-III i w szkołach specjalnych, a także pracowników obsługi administracyjnej szkół. W województwie kujawsko-pomorskim do testów zgłosiło się ponad 8 tys. osób, czyli prawie 50% osób uprawnionych.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments