Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 3 • L 1
5C
Wt
4C
Sr
2C
Czw
8C
Pt
9C
Sob
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPiotr Gruszka na dłużej w Chemiku. Klub przedłużył umowę z trenerem
Piotr Gruszka, Chemik Bydgoszcz - JZ
09.10.2019 | 13:31

Piotr Gruszka na dłużej w Chemiku. Klub przedłużył umowę z trenerem

Na zdjęciu: Piotr Gruszka będzie trenerem Chemika jeszcze przez minimum dwa lata.

Fot. archiwum

– Z przyjemnością informujemy, że Piotr Gruszka związał się z naszym klubem nowym, 2-letnim kontraktem – poinformował w środę BKS Chemik. Tym samym szkoleniowiec będzie pełnił funkcję trenera pierwszego zespołu i dyrektora akademii piłkarskiej co najmniej do końca czerwca 2021 roku.

Bardzo się cieszę z zaufania ze strony zarządu. Klub zmienia się z każdym rokiem i chcę być tego częścią. Przed nami jedno z najważniejszych wyzwań ostatnich lat, czyli certyfikacja szkółek piłkarskich PZPN. Celem jest otrzymanie i utrzymanie złotego certyfikatu, co będzie potwierdzać jakość szkolenia w Chemiku. Bardzo ciekawy czas czeka również mocno odmłodzoną, pierwszą drużynę – powiedział trener po podpisaniu nowej umowy.

Gruszka jest związany z Chemikiem od 8. roku życia i spędził w nim całą karierę zawodniczą jako dziecko i jako senior.  Tutaj stawiał też pierwsze kroki trenerskie. W latach 2009 – 2014 pracował w innych klubach m.in. jako asystent Tomasza Kafarskiego w Lechii Gdańsk. Na Glinki wrócił w lipcu 2014 roku i jest związany  klubem do dzisiaj, z półroczną przerwą na pracę w I-ligowej Chojniczance Chojnice. Gruszka posiada licencję UEFA PRO. Jest również trenerem edukatorem Polskiego Związku Piłki Nożnej i członkiem Wydziału Szkolenia KPZPN.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści