Bydgoszcz
4C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 6 • L 2
10C
Czw
10C
Pt
4C
Sob
3C
Nd
5C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPiotr Gruszka nadal trenerem Chemika Moderatora. Kto w kadrze na nowy sezon?
piotr gruszka, szymon maziarz, chemik bydgoszcz - st
29.06.2018 | 10:38

Piotr Gruszka nadal trenerem Chemika Moderatora. Kto w kadrze na nowy sezon?

Na zdjęciu: Piotr Gruszka (z lewej) nadal będzie trenerem Chemika Moderatora, a Szymon Maziarz - asystentem szkoleniowca.

Fot. ST

W sezonie 2018/2019 trenerem pierwszej drużyny Chemika Moderatora nadal będzie Piotr Gruszka. Szkoleniowiec chemików ma do wypełnienia jeszcze rok kontraktu, który został zawarty przed rozpoczęciem minionego, zakończonego awansem do III ligi, sezonu.

Nowy sezon to nowe wyzwania. Bardzo się cieszę, że powróciliśmy do III ligi natychmiast po spadku. Zespół włożył w to dużo pracy i opłaciło się – mówi trener Gruszka, który wyjaśnia też, jak będzie wyglądała kadra zespoły w zbliżających się rozgrywkach.  – Jesteśmy na etapie jej budowania. Opierać się będzie na zawodnikach, którzy wywalczyli awans. Dołączy do nas kilku nowych piłkarzy z doświadczeniem w III lidze, a do kadry włączeni zostaną również kolejni wychowankowie. Treningi wznawiamy 9 lipca.

Gruszka jest związany z Chemikiem od najmłodszych lat. Na Glinkach rozpoczynał treningi jako dziecko, spędził całą zawodniczą karierę, a od 2003 roku – z dwiema przerwami – prowadzi pierwszy zespół. W ostatnich czterech sezonach trzy razy wywalczył z Chemikiem awans – dwa razy do III  ligi i raz do IV, a także trzykrotnie poprowadził drużynę do finału Okręgowego Pucharu Polski. Od października zeszłego roku trener legitymujący się najwyższą możliwą licencją trenerską UEFA PRO jest także dyrektorem Akademii Piłkarskiej Chemika Bydgoszcz.

Pozostali członkowie sztabu pierwszego zespołu także nadal będą pełnić swoje funkcje. Asystentem trenera pozostaje Szymon Maziarz, kierownikiem drużyny – Zbigniew Frasz, a masażystą – Stanisław Kozłowski.


Powiązane treści