Bydgoszcz
13C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h S
H 13 • L 13
14C
Sob
14C
Nd
13C
Pon
11C
Wt
11C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPiS chce sesji o miejskich inwestycjach. Mają wystąpić rady osiedli
pis bydgoszcz
05.10.2019 | 22:29

PiS chce sesji o miejskich inwestycjach. Mają wystąpić rady osiedli

Na zdjęciu: Radni PiS zorganizowali w piątek konferencję prasową.

Fot. Sebastian Torzewski

Prawo i Sprawiedliwość chce zwołania nadzwyczajnej sesji rady miasta. Głównym tematem obrad miałyby zostać inwestycje na osiedlach.

Radni PiS poinformowali o zamiarze złożenia wniosku o zwołanie sesji podczas piątkowej konferencji prasowej. – Widzieliśmy, co stało się na ostatniej sesji z wystąpieniem obywatelskim. Najpierw koalicja odrzuciła wniosek o przeniesienie punktu na początek obrad, a ostatecznie do wystąpienia w ogóle nie doszło – przypominał Jarosław Wenderlich.

W porządku obrad nadzwyczajnej sesji miałby znaleźć się punkt zakładający przedstawienie informacji o miejskich inwestycjach z punktu widzenia rad osiedli. Wówczas mieliby wystąpić przedstawiciele tych rad. – Kompetencje rad osiedli są coraz mniejsze, tymczasem powinniśmy przyznawać im większe pieniądze. Sam budżet obywatelski nie jest wystarczającym sposobem na realizacje inwestycji na osiedlach – tłumaczył Bogdan Dzakanowski.

Radni PiS wyjaśniali, że termin nadzwyczajnej sesji (musi się ona odbyć w ciągu 7 dni od złożenia wniosku) jest związany z faktem, że prezydent Rafał Bruski nie zaprezentował jeszcze projektu przyszłorocznego budżetu miasta, a więc ewentualne uwagi rad będzie można jeszcze uwzględnić. Zaprzeczali też, jakoby zwołanie sesji miało związek z trwającą kampanią wyborczą.

Podczas nadzwyczajnej sesji radni mieliby też zlecić Komisji Rewizyjnej kontrolę działań prezydenta w zakresie nadzoru właścicielskiego nad spółkami komunalnymi ze szczególnym uwzględnieniem wynagrodzeń członków ich zarządów, zaś prezydent miałby przedstawić informację nt. zamówień publicznych na odbiór odpadów komunalnych. – Pojawiły się niepokojące informacje. Chcemy się dowiedzieć, czy ratusz zweryfikował dotychczasową historię zamówień realizowanych przez firmy, które się zgłosiły – mówiła radna Grażyna Szabelska, znajdująca się na liście PiS w nadchodzących wyborach do sejmu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści