Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

PiS przedstawia kandydatów w okręgu bydgoskim. „Żaden głos nie zostanie zmarnowany”

Dodano: 02.09.2023 | 11:24

Na zdjęciu: Listę wyborczą polityków PiS zaprezentowano podczas sobotniej konferencji prasowej.

Fot.

Prezydencki minister liderem listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu bydgoskim w wyborach parlamentarnych. O kolejny mandat poselski nie będzie z kolei ubiegał się Tomasz Latos, a do senatu startują obecny wojewoda i jego zastępca.

Partia rządząca jako ostatnia przedstawiła pełny kształt listy wyborczej. Prezes Jarosław Kaczyński w minionym tygodniu zaprezentował liderów list w czterdziestu jeden okręgach. W okręgu bydgoskim, listę otworzy Paweł Szrot – to 48-latek z Białegostoku, który od 2015 roku pracował z Andrzejem Dudą – najpierw był sekretarzem jego sztabu w kampanii prezydenckiej, a teraz jest jego współpracownikiem w Kancelarii Prezydenta.

Na „jedynce” Szrot zastąpił dotychczasowego lidera wyborczej listy w okręgu bydgoskim Tomasza Latosa. Wystarczy wspomnieć, że w poprzednich wyborach parlamentarnych Latos zdobył aż 60 tysięcy głosów. Politycy obozu rządzącego niechętnie komentowali fakt, że w tych wyborach obecny szef komisji zdrowia nie wystartuje. – Zaszły takie okoliczności, że i Tomasz Latos i komitet polityczny zadecydowały, że lepiej będzie, jeśli prezes Latos nie będzie startował w tych wyborach – mówi enigmatycznie europoseł Kosma Złotowski, jednocześnie zapewniając, że Latos będzie aktywnie wspierał kandydatów na liście w okręgu bydgoskim. Pytaliśmy o to również Pawła Szrota. – Ja szanuję i respektuję decyzję władz partyjnych. Mogę powiedzieć tylko jedno: od lat współpracowałem z Tomaszem Latosem i to była dobra współpraca – krótko odpowiada Szrot.

O parlamentarny mandat będzie ubiegało się czworo parlamentarzystów z obecnej kadencji. „Dwójką” na liście jest szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber, z czwartego miejsca startuje Bartosz Kownacki, z piątego – Piotr Król, zaś szóste miejsce przypadło Ewie Kozaneckiej. W wyborach wystartują także radni. Trzecie miejsce przypadło Grażynie Szabelskiej (jest także pełnomocnikiem wojewody ds. rodziny), a dziewiąte – szefowi klubu radnych PiS w bydgoskiej radzie miasta Jarosławowi Wenderlichowi. Na Wiejskiej chcą także zasiąść m.in. były wiceminister rolnictwa Ryszard Zarudzki, szef regionalnego oddziału Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ireneusz Stachowiak (polityk Suwerennej Polski z Inowrocławia) czy inny inowrocławianin Marcin Wroński, który związany jest z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolników.

Wszyscy muszą walczyć i dlatego zwyciężymy – zapewnia Złotowski. Minister Schreiber dodaje: – Miejsca na liście to jedno, a to wyborcy zdecydują o tym, kogo chcą widzieć w parlamencie. Każdy głos na każdą z tych dwudziestu czterech osób na liście PiS to głos za bezpieczną przyszłością Polski, za kontynuacją rządów PiS. Żaden z tych głosów nie będzie zmarnowany, nawet na tę, która otrzyma najmniej głosów. 

Senat: z urzędu wojewódzkiego na Wiejską

Podczas konferencji prasowej, PiS odkrył także karty, jeśli chodzi o kandydatów do senatu. Z okręgu inowrocławskiego, podobnie jak cztery lata temu, także i tym razem wystartuje Mikołaj Bogdanowicz. Wojewoda ponownie zmierzy się z Brejzą – tyle, że rządzącym Inowrocławiem Ryszardem Brejzą. Przypomnijmy, że cztery lata temu Bogdanowicz przegrał walkę o mandat w izbie wyższej parlamentu z Krzysztofem Brejzą. W okręgu inowrocławskim o mandat senatorski walczyć będzie także kandydat Konfederacji, Jarosław Latawiec.

W okręgu bydgoskim, kandydatem formacji jest zastępca Bogdanowicza, wicewojewoda Radosław Kempinski, choć i on – jak słyszymy od naszych źródeł – nie był wcale pierwszym wyborem partii. Sondowana była także kandydatura wspomnianej już Szabelskiej. Jego konkurentami w walce o senatorski mandat będą Andrzej Kobiak (Koalicja Obywatelska) i Krystyna Jarocka, którą wystawiła Konfederacja.

WYBORY PARLAMENTARNE 2023 – LISTA PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI W OKRĘGU 4 – BYDGOSKIM

1. Paweł Szrot
2. Łukasz Schreiber
3. Grażyna Szabelska
4. Bartosz Kownacki
5. Piotr Król
6. Ewa Kozanecka
7. Marcin Wroński
8. Danuta Pilarska
9. Jarosław Wenderlich
10. Ryszard Zarudzki
11. Marek Witkowski
12. Jerzy Gawęda
13. Krzysztof Szulczyk
14. Ewa Woś
15. Stanisława Kufel
16. Klaudia Pawłowska
17. Maria Warda
18. Antoni Lewandowski
19. Anna Falkowska
20. Adam Ryfa
21. Anna Jakubowska
22. Emil Nowakowski
23. Jerzy Łaganowski
24. Ireneusz Stachowiak

Kandydaci do senatu
Okręg 9 – Radosław Kempinski
Okręg 10 – Mikołaj Bogdanowicz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek Boniek
8 miesięcy temu

Żenująca lista ! Spadachroniarze i reszta dziwnych ludzi !

Leo
Leo
8 miesięcy temu

Nie brakuje widać „intelektów” w tej złodziejskiej formacji KORYTO+

Wyborca
Wyborca
8 miesięcy temu

Koszmar ta 1 jakiś Szrot, a brak Latosa to się nie godzi! Kto tak robi ? 2 dla Schreibera za obrażanie przez jego żonkę PJK ze wszystkimi wyboracami PiS?!? Kpina! Macie ludzi za debili.

stary dziad
stary dziad
8 miesięcy temu

Złotowski mówi ,,enigmatycznie ” bo wie, że na wiosnę pożegna się z Brukselą. Jedynkę dostanie Latos. Latos na starość odkuje się finansowo, bo radiolog z niego jak z koziej … trąba. Dlatego Złotowski tak cierpi. Wiosną nastąpi wymiana tłuściocha, który w Brukseli nie zajmuje się niczym pożytecznym na miękiszona, który w Brukseli nie będzie zajmował się niczym pożytecznym. Ha,ha,ha !! Król który już nieomal zamieszkał w telewizorni, też dostał z liścia, bo czwórkę łyknął leser z Warszawy, czyli kolejny spadochroniarz obcyndalacz. Ciekawa będzie sytuacja, gdy do Inowrocławia na pół roku trafi komisarz, bo wiadomo że Brejza senior zostanie senatorem i… Czytaj więcej »

julek
julek
8 miesięcy temu

Gang Olsena , co ten kaczor odpi…… szrot i szpec od noża i widelca . Panie Latos ( jedyny porządny człowiek w pis-ie ) dobrze że pana niema w tej bandzie złodziei i karierowiczów . Pan leczy Polaków a ta zołza Lichocka , chorym na raka pokazuje środkowy palec . Olej pan kaczora !!!!!

stary dziad
stary dziad
8 miesięcy temu

Jeszcze jedno.
W 2019 roku PiS zdobył pięć mandatów, teraz tak dobrze dla nich nie będzie, pewnie obejmą cztery mandaty.
W Bydgoszczy są dwa biura PiS, jedno jest na Wełnianym Rynku a drugie na Gdańskiej 10.
Na obecnej liście numer dwa to Wełniany Rynek, numer trzy to Wełniany Rynek, numer cztery to Wełniany Rynek.
Numer pięć to Gdańska 10, numer sześć to Gdańska 10.
Czyli Wełniany Rynek ma szansę wziąć trzy mandaty a Gdańska 10 – żadnego !
Bo jeden zgarnie Czarnobrody z Białegostoku….

Ed
Ed
8 miesięcy temu

Dzisiaj ( 03-09-23 ) Onet opisuje , skoczyli sobie do gardeł , Latos przegrał .Kurdupel z Żoliborza postawił na szrot . Ciekawe jak zachowa i zagłosuje parszywy elektorat ( wg. L . Kaczyńskiego ) Bydgoszczy .

Jan
Jan
8 miesięcy temu

Nie mogę na nich patrzeć bo z tego zdjęcia bije taki intelekt że mnie powala.

Jan
Jan
8 miesięcy temu

Miernoty zawsze pchają się do koryta choć możliwości i iq fatalne.