Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
45% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 6 • L 5
2C
Nd
2C
Pon
0C
Wt
3C
Sr
4C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPiS przedstawił listę wyborczą z jedną zmianą. Latos: Jestem przekonany, że przed nami dalszy dobry czas dla Polski i regionu
25.08.2019 | 09:22

PiS przedstawił listę wyborczą z jedną zmianą. Latos: Jestem przekonany, że przed nami dalszy dobry czas dla Polski i regionu

Konwencja wyborcza partii odbyła się w kinoteatrze Adria.

Na zdjęciu: Tomasz Latos będzie liderem listy PiS w okręgu 4 obejmującym m.in. Bydgoszcz.

Fot. Szymon Fiałkowski

Podczas sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości w kinoteatrze Adria zaprezentowano pełen skład listy wyborczej partii w okręgu 4.

Zobacz również:

Premier Morawiecki w Bydgoszczy: Od tych wyborów zależy przyszłość Polski na dekady

Doszło na niej do jednej zmiany. Na jedenastym miejscu listy znalazła się wiceprzewodnicząca klubu radnych PiS w radzie miasta Grażyna Szabelska. Zastąpiła ona na liście radnego sejmiku wojewódzkiego Jerzego Gawędę.

Liderem listy jest Tomasz Latos. Ma on co prawda za sobą dwie przegrane kampanie: tę samorządową (w pierwszej turze uległ w wyborach na prezydenta miasta Rafałowi Bruskiemu) i europejską (startując w eurowyborach zdobył niewiele ponad 58 tysięcy głosów). Teraz stanął na czele listy w okręgu bydgoskim. Dziękował podczas przemówienia premierowi za otwarcie wyborczego objazdu kraju od regionu Kujaw i Pomorza. – Kujawsko-Pomorskie przypomina serce i my nim jesteśmy. To piękny, różnorodny region, wspaniałe piękne zabytki – mówił Latos w kinoteatrze Adria.

Jak patrzę na tę znakomitą reprezentację ludzi z regionu, którzy startować będą w wyborach, to muszę powiedzieć, że jestem ogromnie dumny, że jestem liderem takiej znakomitej reprezentacji. Czuję się równo pośród was wszystkich. Jesteście wspaniałą, znakomitą drużyną

– zachwalał. Przypomniał, że przez okres czterech lat wydarzyło się wiele dobrego dla regionu, nawiązał jednak też do niszczycielskich nawałnic, które dwa lata temu przeszły m.in. przez nasz region. – Wtedy można było liczyć na polski rząd. To rząd, wszyscy ministrowie, premierzy pomagali, wspierali i do tej pory przekazywane są bardzo duże pieniądze. Dziękuję premierowi za pomoc i zaangażowanie w tych trudnych chwilach – dodawał lider listy w okręgu czwartym. W swoim przemówieniu Latos mówił też o sprawach związanych z gospodarką.

Za naszych poprzedników upadł w Bydgoszczy Zachem i nie było widać szczególnego zainteresowania ówczesnej władzy. Natomiast dla tej, kiedy trzeba było pomyśleć i pamiętać o bydgoskiej Pesie, to tak się wydarzyło. Trzeba umieć zestawić te dwa fakty, na czym polega troska dobrego gospodarza o całą Polskę

– powiedział Latos. Pozostając w tematyce Zachemu wspomniał, że poprzedni rząd nie wygospodarował pieniędzy na zabezpieczenie przed skażeniem wód gruntowych z terenów pozachemowskich. – Ten rząd podjął działania, wydano już pierwsze 90 milionów złotych – zadeklarował.

Zobacz również:

Wicepremier Gowin w Bydgoszczy. Wsparł kandydaturę Marcina Wrońskiego

Mówił, że teraz ważną kwestią będzie budowa drogi S10, czy powstanie portu multimodalnego, który Latos nazwał jedną z najważniejszych inwestycji. – Będziemy o tym wszystkim mówić w kampanii – przyznał i podkreślił, że w trakcie kampanii będzie dyskusja o tym, co już udało się zrobić i o tym, co PiS zamierza zrobić, jeśli uda mu się wygrać wybory parlamentarne i rządzić drugą kadencję. – Jestem przekonany, że przed nami dalszy dobry czas dla Polski i dla regionu – zakończył swoje przemówienie Tomasz Latos, a gdy schodził z mównicy, na sali rozległo się gromkie Tomasz, Tomasz.


SPRAWDŹ: Serwis wyborczy MetropoliaBydgoska.plwszystkie informacje o wyborach parlamentarnych


Dwójką na liście jest Łukasz Schreiber – obecny minister w kancelarii premiera, z trzeciego miejsca o mandat poselski ubiegać się będzie Piotr Król, a z czwartego – Bartosz Kownacki. Piątkę na liście ma Ewa Kozanecka, szóstkę – Marek Witkowski, z siódmej pozycji startować będzie Marcin Wroński, z ósmej Ireneusz Stachowiak, z dziewiątej Jerzy Kowalik, zaś z dziesiątki – Michał Krzemkowski.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści