Bydgoszcz
23C
Słonecznie
59% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 24 • L 22
28C
Nd
26C
Pon
23C
Wt
24C
Sr
24C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONPolitykaPiS składa protesty w sprawie wyborów do senatu. Także w sprawie okręgu z naszego regionu
21.10.2019 | 19:12

PiS składa protesty w sprawie wyborów do senatu. Także w sprawie okręgu z naszego regionu

PiS złożyło protesty w Sądzie Najwyższym.

Na zdjęciu: Ryszard Bober zdobył mandat senatorski w okręgu nr 12.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Prawo i Sprawiedliwość złożyło protesty wyborcze. Chodzi o wyniki wyborów do senatu w sześciu okręgach, w tym jednym w naszym regionie. – Wniosek o ponowne liczenie głosów pachnie podważaniem wyniku wyborów – pisze na Twitterze lider Platformy Obywatelskiej.

Protesty wyborcze można składać do północy. Już wiadomo, że PiS chce ponownego przeliczenia głosów w sumie w sześciu okręgach w wyborach do senatu. Jeden z nich to okręg nr 12, który obejmował powiaty: brodnicki, golubsko-dobrzyński, grudziądzki, rypiński, wąbrzeski i miasto Grudziądz. Tutaj mandat senatorski zdobył Ryszard Bober (PSL), zdobywając 52 619 głosów. Kandydat PiS – Andrzej Mioduszewski otrzymał z kolei 50 168 głosów wyborców.

PiS złożyło do Sądu Najwyższego w sumie sześć protestów wyborczych dotyczących wyników wyborów do senatu. Oprócz wspomnianego okręgu 12, takowe dotyczą również okręgów 75 (Katowice), 92 (Konin), 95 i 96 (oba Kalisz) i 100 (Koszalin). We wszystkich, mandaty senatorskie zdobyli kandydaci związani z formacjami opozycyjnymi. – Jeszcze analizujemy inne okręgi – mówił po południu na briefingu prasowym zastępca rzecznika prasowego PiS Radosław Fogiel i argumentował motywy działania partii. – Były to sytuacje, w których obaj kandydaci do senatu mieli niedużą różnicę głosów, a równocześnie była tam duża liczba głosów nieważnych.

Sprawę na Twitterze skomentował już lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści