Bydgoszcz
2C
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 2 • L 2
9C
Sr
4C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
3C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPiS świętował wygraną w wyborach. „Dzisiaj jest historyczny dzień naszego wielkiego zwycięstwa”
13.10.2019 | 23:37

PiS świętował wygraną w wyborach. „Dzisiaj jest historyczny dzień naszego wielkiego zwycięstwa”

Wieczór wyborczy partii odbył się w Hotelu Pod Orłem.

Na zdjęciu: Euforia w sztabie Prawa i Sprawiedliwości po ogłoszeniu wyników wyborów parlamentarnych.

Fot. Szymon Fiałkowski

Prawo i Sprawiedliwość wygrało niedzielne wybory parlamentarne. Bydgoscy przedstawiciele formacji świętowali w Hotelu Pod Orłem.

Tuż przed godziną dwudziestą, Sala Malinowa Hotelu Pod Orłem zaczęła wypełniać się sympatykami i politykami PiS, którzy w napięciu obserwowali wyniki wyborów parlamentarnych. Choć niemal wszystkie sondaże dawały formacji rządzącej wyraźną przewagę nad opozycją, to jednak dawało się wyczuć pewien niepokój. Ten związany był przede wszystkim z wynikiem Konfederacji.

Chwilę po 21:00, kiedy pojawiły się pierwsze sondażowe wyniki, w sztabie formacji wybuchła ogromna radość. W pierwszym rzędzie, z wyników cieszyli się liderzy listy w okręgu 4: Tomasz Latos, Piotr Król i Ewa Kozanecka, a z tyłu – m.in. Bartosz Kownacki czy europoseł Kosma Złotowski.

Dzisiaj jest historyczny dzień naszego wielkiego zwycięstwa. Jestem dumny, że mogłem być liderem takiej drużyny

– mówił w przemówieniu Latos, który nie ukrywał, że PiS może też wygrać za kolejne cztery lata, ale aby tak się stało, politycy tej formacji muszą pracować jeszcze ciężej niż w minionej kadencji. – Możemy wspólnie jeszcze osiągnąć niejeden sukces – dodawał Latos. Z sali puszczono też przemówienie prezesa formacji Jarosława Kaczyńskiego, a obecni na niej krzyczeli: Wygraliśmy, mamy większość.

– Pierwszy raz w historii poprawiliśmy wynik jako rządząca partia. Nigdy wcześniej nikomu się to nie udało – komentował dla MetropoliaBydgoska.pl Łukasz Schreiber. – To jest też rekordowe poparcie w wyborach dla jakiejkolwiek formacji po 1989 roku – dodał.

Dodajmy, że według wyników sondażu Exit Poll, PiS wygrał w czternastu z szesnastu województw, w tym także w kujawsko-pomorskim.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści