Bydgoszcz
-2C
Niebo głównie zachmurzone
79% wilgotność
Wiatr: 5km/h SE
H -2 • L -3
-1C
Czw
2C
Pt
6C
Sob
8C
Nd
4C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPiS świętował wygraną w wyborach. „Dzisiaj jest historyczny dzień naszego wielkiego zwycięstwa”
pis_sztab_wybory_parlamentarne_2019_SF
13.10.2019 | 23:37

PiS świętował wygraną w wyborach. „Dzisiaj jest historyczny dzień naszego wielkiego zwycięstwa”

Wieczór wyborczy partii odbył się w Hotelu Pod Orłem.

Na zdjęciu: Euforia w sztabie Prawa i Sprawiedliwości po ogłoszeniu wyników wyborów parlamentarnych.

Fot. Szymon Fiałkowski

Prawo i Sprawiedliwość wygrało niedzielne wybory parlamentarne. Bydgoscy przedstawiciele formacji świętowali w Hotelu Pod Orłem.

Tuż przed godziną dwudziestą, Sala Malinowa Hotelu Pod Orłem zaczęła wypełniać się sympatykami i politykami PiS, którzy w napięciu obserwowali wyniki wyborów parlamentarnych. Choć niemal wszystkie sondaże dawały formacji rządzącej wyraźną przewagę nad opozycją, to jednak dawało się wyczuć pewien niepokój. Ten związany był przede wszystkim z wynikiem Konfederacji.

Chwilę po 21:00, kiedy pojawiły się pierwsze sondażowe wyniki, w sztabie formacji wybuchła ogromna radość. W pierwszym rzędzie, z wyników cieszyli się liderzy listy w okręgu 4: Tomasz Latos, Piotr Król i Ewa Kozanecka, a z tyłu – m.in. Bartosz Kownacki czy europoseł Kosma Złotowski.

Dzisiaj jest historyczny dzień naszego wielkiego zwycięstwa. Jestem dumny, że mogłem być liderem takiej drużyny

– mówił w przemówieniu Latos, który nie ukrywał, że PiS może też wygrać za kolejne cztery lata, ale aby tak się stało, politycy tej formacji muszą pracować jeszcze ciężej niż w minionej kadencji. – Możemy wspólnie jeszcze osiągnąć niejeden sukces – dodawał Latos. Z sali puszczono też przemówienie prezesa formacji Jarosława Kaczyńskiego, a obecni na niej krzyczeli: Wygraliśmy, mamy większość.

– Pierwszy raz w historii poprawiliśmy wynik jako rządząca partia. Nigdy wcześniej nikomu się to nie udało – komentował dla MetropoliaBydgoska.pl Łukasz Schreiber. – To jest też rekordowe poparcie w wyborach dla jakiejkolwiek formacji po 1989 roku – dodał.

Dodajmy, że według wyników sondażu Exit Poll, PiS wygrał w czternastu z szesnastu województw, w tym także w kujawsko-pomorskim.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści