Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 1 • L 0
1C
Wt
2C
Sr
-0C
Czw
0C
Pt
-0C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaPiwnica Pod Baranami – koncert kolęd w Bydgoszczy
rys2
24.12.2019 | 10:23

Piwnica Pod Baranami – koncert kolęd w Bydgoszczy

Na zdjęciu: grafika promująca wydarzenie

Fot. mat. organizatora

W tym roku magiczny klimat Świąt może potrwać dłużej. 1 stycznia w Filharmonii Pomorskiej koncert Kolędy i Pastorałki „Dla Miasta i Świata” Piwnicy Pod Baranami.

Słowem, które najlepiej opisuje tradycyjny Piwniczny koncert świąteczny jest „magia”. Już sam tytuł koncertu jest zimowy i magiczny, otula słuchaczy niezwykłą tajemnicą. Muzyka od samego początku wprowadza w świąteczny świat, a kolejne etapy widowiska muzycznego odkrywają 60-letnią historię Krakowskiej legendy.

Kraków, mgła, śnieg i kolędnicy to obrazy, które zimową porą towarzyszą Świątecznym koncertom Piwnicy Pod Baranami. Spektakle legendarnej Piwnicy gromadzą od wielu lat tysiące widzów pragnących zatopić się w nastrój krakowskiej cyganerii i magiczny świat sztuki. Zespół Piwnicy rozpoczął sześćdziesiąty sezon, kultywując najlepsze wzorce europejskiego kabaretu, rodzimych teatrzyków przedwojnia, jak i tej bardziej współczesnej sceny.

Wszystkie utwory to oryginalne kompozycje Jana Kantego Pawluśkiewicza, Zygmunta Koniecznego, Andrzeja Zaryckiego, Zbigniewa Preisnera, do tekstów Dymnego, Nowaka, Długosza, Wójtowicza i innych. Ten niezwykły, świąteczny występ twórcy i kompozytorzy związani z Piwnicą przygotowują od 20 lat, co roku prezentując nowy repertuar – będziemy mieli okazję obejrzeć go w wykonaniu ponad 30 osobowej grupy artystów, gwiazd i muzyków Piwnicy pod Baranami. Grupa obchodzi w tym roku jubileusz 60-lecia, a to oznacza moc dodatkowych niespodzianek.

Koncert 1 stycznia 2020 o 17:00 w Filharmonii Pomorskiej.

Szczegóły i bilety: https://bilety.adria-art.pl/event/view/id/123832

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści