Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Piwnica Pod Baranami – koncert kolęd w Bydgoszczy

Dodano: 24.12.2019 | 10:23

Na zdjęciu: grafika promująca wydarzenie

Fot. mat. organizatora

W tym roku magiczny klimat Świąt może potrwać dłużej. 1 stycznia w Filharmonii Pomorskiej koncert Kolędy i Pastorałki „Dla Miasta i Świata” Piwnicy Pod Baranami.

Słowem, które najlepiej opisuje tradycyjny Piwniczny koncert świąteczny jest „magia”. Już sam tytuł koncertu jest zimowy i magiczny, otula słuchaczy niezwykłą tajemnicą. Muzyka od samego początku wprowadza w świąteczny świat, a kolejne etapy widowiska muzycznego odkrywają 60-letnią historię Krakowskiej legendy.

Kraków, mgła, śnieg i kolędnicy to obrazy, które zimową porą towarzyszą Świątecznym koncertom Piwnicy Pod Baranami. Spektakle legendarnej Piwnicy gromadzą od wielu lat tysiące widzów pragnących zatopić się w nastrój krakowskiej cyganerii i magiczny świat sztuki. Zespół Piwnicy rozpoczął sześćdziesiąty sezon, kultywując najlepsze wzorce europejskiego kabaretu, rodzimych teatrzyków przedwojnia, jak i tej bardziej współczesnej sceny.

Wszystkie utwory to oryginalne kompozycje Jana Kantego Pawluśkiewicza, Zygmunta Koniecznego, Andrzeja Zaryckiego, Zbigniewa Preisnera, do tekstów Dymnego, Nowaka, Długosza, Wójtowicza i innych. Ten niezwykły, świąteczny występ twórcy i kompozytorzy związani z Piwnicą przygotowują od 20 lat, co roku prezentując nowy repertuar – będziemy mieli okazję obejrzeć go w wykonaniu ponad 30 osobowej grupy artystów, gwiazd i muzyków Piwnicy pod Baranami. Grupa obchodzi w tym roku jubileusz 60-lecia, a to oznacza moc dodatkowych niespodzianek.

Koncert 1 stycznia 2020 o 17:00 w Filharmonii Pomorskiej.

Szczegóły i bilety: https://bilety.adria-art.pl/event/view/id/123832

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments