Bydgoszcz
18C
Słonecznie
65% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 18 • L 17
22C
Sr
23C
Czw
27C
Pt
29C
Sob
31C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPKO Bydgoski Festiwal Biegowy już w ten weekend!
19.05.2017 | 12:32

PKO Bydgoski Festiwal Biegowy już w ten weekend!

W zeszłym roku impreza spotkała się z pozytywnym przyjęciem ze strony uczestników.

Na zdjęciu: W tym roku zawodnicy będą rywalizować na nowej trasie.

Fot. Leszek Grabowski

Już w ten weekend odbędzie się 2. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy. W zeszłym roku impreza cieszyła się pozytywnym przyjęciem ze strony uczestników.

W ramach festiwalu, który zaplanowano na 20 i 21 maja, odbywają się bieg na 10 km, półmaraton, drużynowa rywalizacja na dystansie maratonu, biegi dla dzieci i młodzieży oraz animacje sportowe i biegi na rolkach.

W ubiegłym roku najlepsi na 10 km okazali się Paweł Ochal i Agata Woźniakowska, w biegu na 20 km wygrali Kamil Nartowski i Marta Szenk, a wśród rolkarzy Maciej Krynicki i Katarzyna Majorczyk. W festiwalu brali udział także goście specjalni: Paulina Chylewska, Maciej Kurzajewski, Paweł Januszewski i Krzysztof Łoniewski.

Tym razem zawody zostaną rozegrane na nowej, szybszej trasie. – Wzięliśmy pod uwagę wnioski uczestników i w tym roku postaraliśmy się o trasę, na której będą mogli w pełni pokazać swoje możliwości – tłumaczą organizatorzy. Rywalizacja poprowadzona będzie ul. Gdańską, Artyleryjską i Pileckiego

W czasie festiwalu realizowane będą programy „Lekkoatletyka dla każdego” i „Sportgeneracja”, które popularyzują formy aktywnego spędzania czasu wśród dzieci i młodzieży. Najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w biegach na dystansie 50, 60 i 400 m, biegu przez płotki na 50 m, skoku w dal z miejsca, rzucie mini oszczepem oraz piłką lekarską. W tym przypadku najważniejsze nie będą oczywiście zajęte miejsca, a liczyć będzie się dobra zabawa. Każdy uczestnik zostanie nagrodzony.

Podczas imprezy odbędzie się także trwający dwa dni FoodTruck Festival – w sobotę od godz. 12 do 21 i w niedzielę od 7 do 16. Na sobotę zaplanowano także występy zespołów artystycznych, zaś biuro zawodów w sali konferencyjnej stadionu Zawiszy czynne będzie już od piątku.

Bieg na 10 km i drużynowy maraton wystartują o godz. 10. Kwadrans później ruszą zawodnicy rywalizujący w półmaratonie, a na 13:15 przewidziano początek zmagań na rolkach. Starty odbywać będą się na stadionie Zawiszy.

Sponsorem technicznym festiwalu została marka 4F. W każdym pakiecie startowym znajdzie się oficjalna koszulka festiwalu z grafiką nawiązującą do charakterystycznych elementów bydgoskiej panoramy miejskiej. Będzie wykonana z technicznego materiału,  który odprowadza wilgoć na zewnątrz, a zastosowane w niej płaskie szwy zapobiegają obtarciom podczas aktywności fizycznej.

Bank PKO przygotował także konkurs z myślą o wszystkich małych kibicach, którzy mogą zaprojektować grafikę na koszulkę i pokazać, jak wspierają podczas zawodów swoich rodziców i przyjaciół. Szczegóły i regulamin konkursu, a także samego festiwalu można znaleźć na stronie pkobydgoskifestiwalbiegowy.pl.


Powiązane treści