Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 15 • L 14
18C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
16C
Wt
15C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPKO Bydgoski Festiwal Biegowy już za 11 dni. Będą atrakcje dla każdego
11.05.2016 | 14:52

PKO Bydgoski Festiwal Biegowy już za 11 dni. Będą atrakcje dla każdego

Podczas PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego rywalizować będą biegacze i rolkarze.

Na zdjęciu: Podczas konferencji zaprezentowano także koszulki PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego.

Fot. ST

Podczas uroczystej konferencji prasowej w Sport Factory organizatorzy PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego przedstawili stan przygotowań do imprezy oraz opisali, jakie atrakcje przygotowali dla uczestników.

Zaplanowany na niedzielę, 22 maja festiwal będzie pierwszym bydgoskim biegiem sponsorowanym przez PKO. Oprócz wsparcia imprezy bank zajmie się też aspektem charytatywnym. Uczestnicy wystartują bowiem dla 2-letniej Lilki, która urodziła się z wadą serca, a 1 czerwca ma przejść operację.

PKO to marka na rynku biegowym. Jakiś czas temu spotkaliśmy się z Agnieszką Kielichowską i doszliśmy do wniosku, że PKO nie wspiera jeszcze żadnego biegu w Bydgoszczy. Cieszę się więc, że teraz udało się to zmienić – tłumaczył Sebastian Chmara. Duże nadzieje ze zbliżającą się imprezą wiąże też Tomasz Wierzewski. – Mam nadzieję, że będzie przyciągać tłumy. Ważne jest szerokie grono odbiorcówrywalizować mogą rolkarze i biegacze, dzieci i dorośli – mówił zastępca dyrektora wydziału edukacji i sportu urzędu miasta.

Centrum festiwalu zlokalizowane będzie w rejonie stadionu Zawiszy, w pobliżu którego umiejscowione będą biuro zawodów, start i meta, parkingi oraz strefa dla najmłodszych. Jako pierwsi, już o godzinie 9, wystartują zawodnicy rywalizujący w rolkarskiej „dziesiątce”. Godzinę później pobiegną osoby startujące na 10 km, a po następnych kilku minutach ruszy półmaraton. Zmagania będą toczyć się przede wszystkim na ul. Gdańskiej, Kamiennej, Armii Krajowej i Zamczysko. Wszyscy, którzy w niedzielę chcieliby korzystać z tych ulic, muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż utrudnienia i zamknięcia planowane są w godzinach 8-13:30. Aby ułatwić dotarcie np. do pobliskich działek, darmowe będą parkingi w Myślęcinku. – Poczyniliśmy wiele starań, prowadziliśmy rozmowy z policją, strażą miejską i strażą pożarną, aby ta impreza była jak najlepiej przygotowana – zapewniał Jarosław Bogdanowicz.

Imprezę poprowadzą Paulina Chylewska i Paweł Januszewski, a wystartować mają m.in. Paweł Ochal, Artur Partyka i Maciej Kurzajewski. Łącznie zapisało się już ok. 2500 osób. Na zawodników czekać będą centrum żywieniowe przed startem, bufety na trasie oraz strefa regeneracyjna po wyścigu. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych. Przeznaczone dla nich biuro zawodów znajdzie się na boisku od strony ul. Powstańców Warszawy, a ich zmagania rozpoczną się po starcie półmaratonu. Wszyscy przybyli będą mogli także korzystać z food trucków i sportowego EXPO.

Kolejną dużą imprezę biegową zaplanowano już na 17 września, gdy bieg charytatywny odbędzie się jednocześnie w dwunastu miastach, w tym w Bydgoszczy.


Powiązane treści