Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejne zmiany dla pasażerów i kierowców. Tym razem na placu Kościeleckich

Dodano: 11.07.2023 | 10:14

Na zdjęciu: Ruch na placu Kościeleckich zwiększył się po zmianach w organizacji ruchu w rejonie mostu Staromiejskiego. Od przyszłego poniedziałku (17 lipca) utrudnień będzie więcej.

Fot. SF

Trwa kompleksowa rewitalizację placu Kościeleckich. W nadchodzący poniedziałek, 17 lipca wprowadzone zostaną spore zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej i ruchu samochodów. W związku z towarzyszącą inwestycji budową zbiornika retencyjnego rozpocznie się bowiem przebudowa północnej części placu, w tym jezdni. 

Roboty na północnej części placu rozpoczną się w przyszłym tygodniu (konkretnie w poniedziałek, 17 lipca) – jest to zlecona przez MWiK rozbudowa systemu kanalizacji deszczowej i budowa podziemnych zbiorników na deszczówkę. – Rozwiąże to problem zalewania ulic w tej części Starego Miasta. Zgromadzona woda będzie wykorzystywana też do podlewania okolicznej zieleni w czasie braku opadów – tłumaczy Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Plac Kościeleckich. Zmiany w ruchu od 17 lipca

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu prac, konieczne jest zamknięcie północnej jezdni placu. – Wyjazd ze Starego Miasta odbywać będzie się południową jezdnią placu (przy gmachu UKW), na której wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy – informuje Tomasz Okoński, odpowiedzialny w zarządzie dróg za kontakt z mediami. Przypomnijmy, że ruch na placu zwiększył się po zmianach w organizacji ruchu w rejonie mostu Staromiejskiego.


CZYTAJ WIĘCEJ: Most Staromiejski bez samochodów. Duże zmiany w ruchu na Starym Mieście [ZDJĘCIA]


Na czas prac przeniesione zostaną też przystanki autobusowe. Linie dzienne będą odjeżdżać z następujących lokalizacji:

  • Autobusy linii 51 i 58 będą miały przystanek początkowy i końcowy na Wałach Jagiellońskich (Zbożowy Rynek)
  • Autobusy linii nr 61 i 99 będą kończyć i zaczynać trasę na rondzie Jagiellonów (początkowy: przystanek przy hotelu Focus, końcowy: przystanek w pobliżu szpitala zakaźnego)
  • Przystanek Rondo Jagiellonów dla linii nr 52, 59, 60 i 64 (w kierunku Błonia) zostanie przeniesiony przed rondo na ul. 3 Maja.

Kolejne zmiany dla pasażerów i kierowców. Tym razem na placu Kościeleckich

Plac Kościeleckich jest węzłem wszystkich linii nocnych. W związku z pracami kanalizacyjnymi, linie nocne będą odjeżdżać z przystanków zlokalizowanych w obrębie ronda Jagiellonów.

  • 31N – kierunek Łoskoń: przystanek przy hotelu Focus, kierunek Leśne: przy UKW
  • 32N – kierunek Tatrzańskie: przy na Jagiellońskiej obok Uroczej, kierunek Błonie: przy hotelu Focus
  • 33N – kierunek Tatrzańskie: przy banku Pocztowym (północna część ronda), kierunek Piaski: przy UKW
  • 34N – początkowo/końcowy przy UKW
  • 35N – końcowy: przy Floriana, początkowy: przy hotelu Focus
  • 36N – w obu kierunkach przy hotelu Focus

Kolejne zmiany dla pasażerów i kierowców. Tym razem na placu Kościeleckich

Plac Kościeleckich. Postęp prac

Rewitalizacja placu Kościeleckich rozpoczęła się 17 maja. Roboty prowadzi bydgoska firma Czill. To właśnie ona, po negocjacjach, zaoferowała najniższą cenę wynoszącą 9,2 miliona złotych. Do tej pory wykonano rozbiórkę murków w środkowej części placu, zabezpieczenie okazałych kasztanowców oraz wykonywanie nowych alejek, w tym odtworzenie ścieżki na linii wschód – zachód.

Budowa nowej kanalizacji i zbiorników ma zakończyć się jeszcze w tym roku; finisz wszystkich prac ustalono na wiosnę przyszłego roku.

Dowiedz się więcej o rewitalizacji placu Kościeleckich – KLIKNIJ TUTAJ

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments