Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Place zabaw w gminie Koronowo w katastrofalnym stanie. Czy w końcu doczekają się remontu?

Dodano: 26.04.2023 | 10:27

Na zdjęciu: Jednym ze zniszczonych obiektów jest plac zabaw w Stopce

Fot. IN

Przyszły cieplejsze dni, a dzieci kolejny rok z rzędu nie mogą korzystać z części placów zabaw w gminie Koronowo. Burmistrz mówi, że bierze sprawę „na klatę”.

Trwa saga związana z placami zabaw w gminie Koronowo. – Panie burmistrzu ten temat już wszyscy poruszaliśmy, chyba od półtora roku były już dwie wyceny – mówił podczas sesji Rady Miejskiej w Koronowie, która odbyła się 30 marca 2022 roku radny Olech Raddatz. – Niestety pandemia minęła rodzice chcą wyjść z dziećmi. Proszę o odpowiedź kiedy to w końcu zostanie zrobione i oddane do użytku? – dodał.

Jeszcze podczas sesji burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski tłumaczył, że zadanie zostało przekazane do zamówień publicznych. Zastępca burmistrza Piotr Kazimierski poinformował natomiast, że postępowanie zostanie przeprowadzone w kwietniu 2022 roku, a on sam wyraził nadzieję, że wszystko powinno być gotowe w maju 2022 roku. Jak wspomniał są to wieloletnie zaniedbania w zakresie utrzymania obiektów – brak okresowych napraw i przeglądów spowodował ich znaczną degradację. Wstępnie mówiło się, że remonty mogą pochłonąć 440 tys. zł.

Jakie obiekty są w najgorszym stanie?

Mijały miesiące, a place zabaw nie zostały naprawione. Mieszkańcy nie kryli rozgoryczenia. Konkretnie mowa o obiektach w miejscowościach Stopka, Nowy Dwór, Stary Jasiniec, Mąkowarsko, Łąsko Małe, Glinki, Morzewiec, kompleksy sportowo-rekreacyjne w Gogolinku, Dziedzinku i Gościeradzu. Później pojawiły się informacje, że konieczne było uzupełnienie wniosków.

Burmistrz mówi, że to bolączka gminy

Do teraz place nie zostały naprawione. O sprawę dopytywali mieszkańcy podczas ostatniego czatu online zorganizowanego przez burmistrza. – Wszystkie remonty placów zabaw mamy zaplanowane na okres przedwakacyjny – zapowiedział burmistrz Mikołajewski. – Ale czekamy na dofinansowanie, bo wystąpiliśmy o dofinansowanie na place zabaw. Myślę, że wszystko jest na dobrej drodze i niebawem się to zadzieje, chociaż nie chciałbym obiecywać. Wiem, że ten temat jest bolączką naszej gminy. Te place zabaw przez wiele lat nie miały żadnych przeglądów, ich stan był katastrofalny już w roku 2020. Nie ma na to żadnego wytłumaczenia i biorę to na „klatę” – dodał gospodarz gminy Koronowo.

O sprawę pyta też radny Stanisław Gliszczyński

O sprawę pytał także niedawno radny Stanisław Gliszczyński. – W sprawie remontów placów zabaw na terenie Gminy Koronowo informuję, iż został złożony wniosek o dofinansowanie remontu części placów zabaw do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Bydgoszczy – poinformował burmistrz. – Na chwilę obecną czekamy na decyzję, która powinna być w najbliższym czasie. Po otrzymaniu dotacji rozpocznie się procedura przetargowa na wyłonienie Wykonawcy. Dotacja, która została udzielona Miejsko – Gminnemu Ośrodkowi Kultury została rozliczona w całości. Część kwoty wróciła do Gminy, a pozostałą kwotę przekazano na wydatki bieżące – dodał samorządowiec.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Berlin
Berlin
1 rok temu

Co to oznacza że ktoś wyjdzie na chwile z obrad RM ?, Sesje można oglądać nawet w toalecie za pomocą telefonu . Panie radny Skotnicki po raz drugi w moim życiu a mam ponad 60 lat zgadzam się z Panią radną Katarzyną Karwat i w pełni popieram jej argumentacje na „ Nie ” w sprawie wniosku o podwyższenie zarobków burmistrzowi Patrykowi Mikołajewskiemu . Nie dawno przedstawiono nam czytającym doniesienia medialne że Place zabaw w gminie Koronowo w katastrofalnym stanie są od dwóch lat ?. Czy w końcu doczekają się remontu? O sprawę pytał także niedawno radny Stanisław Gliszczyński. – W… Czytaj więcej »

Zapomniałem
Zapomniałem
1 rok temu

Uważam że prawo powinno działać dla wszystkich . 288) § 1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Jak kierowca Taxi nie ma przeglądu pojazdu a mimo wszystko wykonuje usługi i przewozi pasażerów pojazdem niezdolnym do poruszania się w przestrzeni ruchu drogowego tez płaci karę .