Bydgoszcz
9C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 10 • L 8
9C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
13C
Pon
15C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPlatforma pyta głównego konkurenta. Między innymi o in vitro i drogi gruntowe
Michał Sztybel, Paweł Olszewski - konferencja PO_ SF
27.09.2018 | 23:04

Platforma pyta głównego konkurenta. Między innymi o in vitro i drogi gruntowe

Platforma zapowiada, że pytania do kontrkandydata będzie składała cyklicznie.

Na zdjęciu: Podczas czwartkowej konferencji pytania do Tomasza Latosa skierowali Michał Sztybel (z lewej) i Paweł Olszewski.

Fot. Szymon Fiałkowski

Podczas czwartkowej konferencji prasowej, przedstawiciele Platformy Obywatelskiej zadali kilka pytań kandydatowi PiS na prezydenta miasta. – Może to pomoże kontrkandydatowi wykrystalizować swoje poglądy – mówi Paweł Olszewski.

A mowa o Tomaszu Latosie, który w czwartek zadeklarował na Czyżkówku, że przez pięć lat utwardzi sto ulic gruntowych. Przedstawiciele Platformy pytają wprost, czy Latos oszacował już, ile pieniędzy będzie kosztowała ta realizacja.

W kierunku kandydata Zjednoczonej Prawicy, Michał Sztybel i poseł Paweł Olszewski skierowali dzisiaj jeszcze trzy inne pytania. Jedno z nich dotyczyło kwestii związanej z programem leczenia niepłodności metodą pozaustrojową – in vitro. – Chcemy zadać posłowi pytanie, czy jest za in vitro czy przeciw – mówi Paweł Olszewski i przypomina, że rząd PiS całkowicie zrezygnował z finansowania leczenia tej metody. Drugie pytanie również dotyczy sfery zdrowotnej, a konkretnie sprzedaży tabletek dzień po. – Rząd PiS zakazał sprzedaży tego medykamentu bez recepty – podkreśla Olszewski. Przedstawiciele rządzącej miastem PO chcą wiedzieć, czy jako lekarz (Latos jest także w tej kadencji sejmu wiceprzewodniczącym komisji zdrowia) jest zwolennikiem tego, aby kobiety musiały rodzić dziecko, które zostało poczęte w wyniku gwałtu. – Nie znamy opinii kontrkandydata, bo zapytany przez jedną z komercyjnych stacji telewizyjnych Tomasz Latos uniknął odpowiedzi – dodaje były wiceminister infrastruktury.


WSZYSTKO O KAMPANII W NASZYM SERWISIE – WYBORY 2018 BYDGOSZCZ


Michał Sztybel z kolei chce wiedzieć, czy Latos nakazał swoim współpracownikom usuwanie z sieci tych obietnic z wyborów w 2015 roku, których nie udało się spełnić. – Jeśli nie, to jaka jest przyczyna ich zniknięcia? – pyta Sztybel, który poinformował również, że na czas prowadzenia kampanii wycofał się z pracy w ratuszu. Podczas czwartkowej konferencji przyniesiono również ulotki wyborcze Latosa z czasów kampanii parlamentarnej. – Te gazetki powoli stają się białym krukiem – dodaje.

Przedstawiciele Platformy zapowiadają, że to nie koniec i podobne pytania będą zadawali cyklicznie. Te, które padły podczas czwartkowej konferencji zostały również wysłane do Tomasza Latosa drogą mailową.


Powiązane treści