Wiatr: 1km/h N
H 5 • L 5
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPlay-off się oddalił. Bydgoscy koszykarze przegrali ze Spójnią Stargard [ZDJĘCIA]
30.01.2021 | 23:18

W Energa Basket Lidze rozegrano dwudziestą czwartą kolejkę gier.

Na zdjęciu: Michał Chyliński był najskuteczniejszym graczem Enea Astorii. Raymond Cowells III (z piłką w ręku) przyczynił się z kolei do wygranej PGE Spójni.

Piętnastej porażki w tym sezonie ligowym doznali koszykarze Enea Astorii. W 24 kolejce, bydgoski zespół przegrał we własnej hali z PGE Spójnią Stargard.

O problemach bydgoskiego zespołu wiadomo nie od dzisiaj. Kontuzjowani są Markus Loncar i Łukasz Frąckiewicz, a jakby tego było mało, w meczu ze Spójnią nie mógł zagrać także Paulius Dambrauskas.

Goście znakomicie rozpoczęli to spotkanie, bo szybko zdobyli pierwsze sześć punktów i prowadzili 6:0. W pierwszych minutach, gospodarzom wpadały rzuty zza linii 6,75 m – trafili tak Waterman i dwukrotnie Chyliński, co sprawiło, że na tablicy wyników był remis 9:9. Po sześciu minutach gry, „Asta” objęła pierwsze w meczu prowadzenie 15:13, gdy z półdystansu trafił Gabrić. Potem inicjatywę znów przejęli goście. „Trójka” Fausta i trafienie Kostrzewskiego dały Spójni prowadzenie 21:16, a pierwsze dziesięć minut spotkania zespół Marka Łukomskiego wygrał różnicą sześciu punktów (24:18). Kilkupunktowa przewaga gości utrzymywała się do połowy drugiej kwarty. Wtedy znów prowadzili gospodarze – 30:29, gdy najpierw punkty zdobył Bogucki, a po chwili zza linii 6,75 m trafił Gabrić. Goście szybko odpowiedzieli, a ich liderem w ofensywie był Faust (36:30 dla Spójni). Do przerwy, goście prowadzili 46:39.

Na początku drugiej połowy „Asta” zaczęła gonić wynik. Po trafieniach Boguckiego i Nizioła było 48:46 dla gospodarzy, a potem 52:48 gdy trafili Sanders i Nowakowski. Jednak, jakby tego było mało, to bydgoski zespół grał już w tej części spotkania bez Michała Aleksandrowicza, który doznał groźnego urazu w pierwszej kwarcie (w całym meczu na parkiecie spędził trzynaście minut). W ostatniej kwarcie, rywale odskoczyli nawet na dziesięć punktów (74:64 po trójce Fausta). Tej przewagi, zespół ze Stargardu już z rąk nie wypuścił i wygrał w Bydgoszczy.

Enea Astoria w następnej kolejce podejmie w derbach Anwil Włocławek (sobota, 6 lutego o 17:35 w hali Arena – mecz bez udziału publiczności).

ENERGA BASKET LIGA – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 24 KOLEJKA – 30.01.2021 R.
ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ – PGE SPÓJNIA STARGARD 84:88 (18:24, 21:22, 20:20, 25:22)

ENEA ASTORIA: Chyliński 19 (3×3), Gabrić 14 (2×3, 5 as.), Sanders 6 (7 as.), Waterman 6 (1×3, 5 zb.), Aleksandrowicz – Bogucki 14 (7 zb.), Nizioł 13 (1×3), Nowakowski 8, Krasuski 4.

PGE SPÓJNIA: Faust 26 (3×3), Cowells III 14 (4×3, 5 zb.), Threatt 14 (2×3, 9 as.), Kostrzewski 10 (1×3), Steele 8 – Młynarski 7 (2×3, 6 zb.), Gudul 6 (6 zb.), Han 3 (1×3).

Sędziowali: Marcin Kowalski, Sławomir Moszakowski, Filip Marek.
Komisarz Energa Basket Ligi: Ryszard Łabędź.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.