Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Plaża w Chmielnikach: Jutro zaczyna się tu sezon…

Dodano: 30.06.2016 | 13:17

Jak twierdzą pierwsi odważni kąpiący się - woda jest OK!

Na zdjęciu: Pierwsi plażowicze, zażywający kąpieli wodnych i słonecznych

Fot. Stanisław Gazda

Stało się już tradycją, że oficjalne otwarcie sezonu na plaży w Chmielnikach odbywa się pierwszego dnia lipca.

W porównaniu z poprzednim sezonem znacząco poprawi się jakość wody – za sprawą wynajętej przez gminę firmy, która zajmować się będzie odmulaniem dna, likwidacją glonów i niedopuszczeniem do „zakwitu” wody. Kąpielisko będzie także pod stałym nadzorem sanepidu. Nowością tegorocznego sezonu będzie monitorowanie całego obiektu. W Chmielnikach zadebiutuje także „Kleopatra” – zbierający dobre oceny u konsumentów punkt gastronomiczny oferujący kebapy (i nie tylko), prowadzony przez rodowitego Turka. Podpisana została umowa z nową firmą sprzedającą lody. „PP” jest lodziarnią rodzinną, produkującą lody tradycyjne w oparciu tylko i wyłącznie o naturalne składniki z własnego, ekologicznego gospodarstwa. Smaki też zapowiadają się obiecująco, między innymi piernikowy i…piwny. Koszt jednej gałki, to wydatek 4 zł.

A więc zmiany na lepsze. Brak zmian, jest też dobrą wiadomością, zwłaszcza gdy chodzi o ceny. Te będą identyczne jak w ubiegłorocznym sezonie, czyli 5 zł za wejście na plażę i darmowy wstęp dla dzieci do lat 10. Jedynie 2 zł pobierane będzie za korzystanie z parkingu, bez ograniczenia czasowego.

Soboty, do czego już przyzwyczaili się stali bywalcy na plaży w Chmielnikach, przebiegać będą w muzycznej atmosferze, z występami kapel, które grać będą muzę i do posłuchania i do potańczenia.

W rozpoczęcie sezonu 1 lipca włączy się korporacja taksówkowa „Komfort”, która m.in. zafunduje dzieciakom darmową watę cukrową, rozdawać będzie słodkie i przydatne gadżety.

Od jutra (1 lipca) sezonowa linia międzygminna nr 99, na trasie Bydgoszcz – Nowa Wieś Wielka, umożliwiająca mieszkańcom Bydgoszczy dojazd nad jezioro w Chmielnikach, kursować będzie codziennie. Dojazd do głównej plaży nad jeziorem Jezuickim w Chmielnikach zajmie około 20 minut. Przystankiem początkowym w Bydgoszczy będzie plac Kościeleckich. Pierwszy kurs o godz. 9.30, a ostatni o godz. 20.50. Za bilet normalny trzeba będzie zapłacić 3 zł, a za ulgowy 1,50.