Bydgoszcz
-0C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 1 • L -1
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
0C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePłoną kolejne hektary lasu w regionie. Strażacy walczą z sześcioma wielkimi pożarami [AKTUALIZACJA]
straż pożarna bydgoszcz
23.04.2019 | 13:14

Płoną kolejne hektary lasu w regionie. Strażacy walczą z sześcioma wielkimi pożarami [AKTUALIZACJA]

Na zdjęciu: zdj. ilustracyjne

Fot. MR

Susza i wiatr po raz kolejny przyczyniły się do wybuchu groźnych pożarów poszycia leśnego. Aktualnie strażacy z województwa kujawsko-pomorskiego walczą z ogniem w sześciu różnych lokalizacjach.

Wtorek to dla strażaków w regionie dzień wytężonej służby. Porywisty wiatr łamie drzewa i gałęzie, a także przyczynia się do rozprzestrzenienia się ognia. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej przekazała informacje o sześciu groźnych pożarach lasu.

Zobacz również:

Pożar w Fordonie. Spłonęło 20 hektarów lasu

Około godziny 10:00 pożar wybuchł w Słończu (powiat bydgoski, gmina Dąbrowa Chełmińska). Spaleniu uległo około 5-6 hektarów młodnika. Z ogniem walczyło 14 zastępów straży – działania na miejscu wciąż trwają. Kilkadziesiąt minut później strażacy rozpoczęli walkę z pożarem w Ciemnikach (powiat świecki, gmina Świecie). Tam żywioł objął poszycie leśne na obszarze około 1 hektara. Na miejscu działania prowadziło 15 zastępów staży pożarnej.

Las pali się też w powiecie inowrocławskim – w miejscowości Osiek Wielki (gmina Rojewo) 11 zastępów straży (OSP Nowa Wieś Wielka, OSP Solec Kujawski, JRG Inowrocław, OSP Gniewkowo, OSP Złotniki Kujawskie, OSP Rojewo i OSP Jacewo) walczą z pożarem ok. 40 arów poszycia. Jak informuje dyżurny KW PSP, sytuacja jest jednak opanowana. Warto dodać, że rano strażacy z Nowej Wsi walczyli z pożarem poszycia w Dobromierzu, a zastępy z Bydgoszczy, Białych Błot i Brzozy opanowali ogień na nieużytkach w Przyłękach.

Poszycie leśne spłonęło też w okolicy wsi Zarośla (powiat tucholski, gmina Śliwice) – w akcji gaśniczej brało udział 11 zastępów straży.

AKTUALIZACJA: Po godzinie 14:00 komenda wojewódzka państwowej straży pożarnej podała, że trwa walka z pożarem kolejnych terenów leśnych – tym razem na terenie gminy Jeżewo w powiecie świeckim. Jak informuje KW PSP, 9 zastępów straży gasi pożar poszycia w pobliżu miejscowości Dubielno, a 11 zastępów – w pobliżu Jeżewa.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści