Bydgoszcz
5C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 5 • L 5
16C
Czw
14C
Pt
14C
Sob
14C
Nd
19C
Pon
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPLPS odkrywa karty. Jakie zasady rywalizacji w ekstraklasie siatkarskiej?
łuczniczka bydgoszcz-aluron virtu warta zawiercie_filipiak - patrycja bargieł
13.06.2018 | 07:35

PLPS odkrywa karty. Jakie zasady rywalizacji w ekstraklasie siatkarskiej?

Podczas spotkania prezesów klubów PlusLigi i Ligi Siatkówki Kobiet, podano informacje o systemie ligowych rozgrywek w sezonie 2018/2019.

Na zdjęciu: Siatkarze bydgoskiego Chemika (na zdjęciu w ataku Bartosz Filipiak) w dwóch ostatnich sezonach walczyli o utrzymanie.

Fot. Patrycja Bargieł

Rozpoczęło się trzydniowe spotkanie prezesów klubów PlusLigi i Ligi Siatkówki Kobiet oraz zarządu Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej. Pierwszego dnia podjęto decyzje dotyczące nadchodzącego sezonu.

Przede wszystkim nie zmieni się system walki o mistrzostwo kraju. Po fazie zasadniczej, tak w rozgrywkach męskich, jak i żeńskich o medale powalczy sześć ekip. Niebawem rozstrzygnie się to, do ilu zwycięstw rozgrywane będą mecze w ćwierćfinale i półfinale, za to finał PlusLigi i Ligi Siatkówki Kobiet będzie toczony do trzech wygranych, przy czym po każdym meczu będzie zmieniony gospodarz.

Kolejną zmianą jest rezygnacja z dziesięciominutowej przerwy, jaka była po zakończeniu drugiego seta. Zamiast tego po każdym z setów wprowadzono przerwę trwającą pięć minut. Podobnie jak w minionym sezonie, także w tym mistrz I ligi stoczy baraż o prawo gry w elicie – tym razem z ostatnim zespołem w tabeli.

– To dla nas bardzo ważne, by utrzymać, a być może jeszcze podnieść atrakcyjność fazy play-off, która w minionym sezonie była wyjątkowa – mówi Artur Popko, prezes zarządu PLPS SA. – Stąd takie same decyzje w lidze męskiej oraz żeńskiej. Liczę, że ta szóstak znowu wypali i czekają na nas wielkie emocje.

Do końca miesiąca PLPS rozstrzygnie kwestie związane z licencjami klubów oraz ma być przygotowany szczegółowy terminarz ligowych rozgrywek, które ruszą w połowie października.

Powiązane treści