Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

PlusLiga: Ważny mecz Łuczniczki we własnej hali. Z faworytem do medalu

Dodano: 24.11.2017 | 13:34
Henrique Batagim

Bydgoscy siatkarze stoczą ważny pojedynek we własnej hali.

Na zdjęciu:

Fot. Sebastian Torzewski

Po dwóch wyjazdowych porażkach, siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz w sobotę zagrają we własnej hali. Podopiecznych Jakuba Bednaruka czeka pojedynek z Asseco Resovią Rzeszów.

Bydgoszczanie przystępują do pojedynku z Resovią podrażnieni dwoma porażkami. Łuczniczka po 0:3 przegrała zarówno w Jastrzębiu Zdroju, jak i wtorkowy zaległy pojedynek w Bielsku-Białej. – Na razie nie rozpieszczamy. Raz górka, raz w d… – obrazowo napisał na swoim profilu trener bydgoskich siatkarzy Jakub Bednaruk. We własnej hali, Łuczniczka jak dotąd wygrała tylko dwa spotkania: oba w stosunku 3:0 – z Dafi Społem Kielce (5. kolejka) i Aluronem Virtu Wartą Zawiercie (9. kolejka).

Jakby tego było mało, to obie hale są zajęte (Artego Arena jest wyłączona do niedzieli z racji mistrzostw Świata w zapasach U-23, zaś w Łuczniczce w piątek wieczorem nasza kadra koszykarzy rozegra mecz kwalifikacji mistrzostw Świata z Węgrami), to bydgoszczanie do spotkania z Resovią przygotowywali się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim, gdzie w piątek odbyli trening.

Rzeszowianie są w nieco lepszych nastrojach. Co prawda pokonali Cerrad Czarnych Radom 3:1 w poprzedniej kolejce, ale w minioną środę sprawili swoim kibicom niemiłą niespodziankę i po tie-breaku przegrali we własnej hali z beniaminkiem, Aluron Virtu Wartą Zawiercie.

Sobotni mecz w hali Łuczniczka rozpocznie się o 17:00. Kibice mogą nabywać wejściówki na to spotkanie. Ich koszt: 30 zł – bilet normalny, 15 zł – ulgowy, 7.5 zł – grupowy (grupa uczniów, bądź studentów – minimum piętnaście osób). W dniu meczu, kasy hali przy ul. Toruńskiej 59 zostaną otwarte o 15:30.

Grudniowe terminy
Poznaliśmy także dokładne daty czterech grudniowych spotkań, jakie bydgoski zespół rozegra w PlusLidze. Przed własną publicznością, bydgoscy siatkarze rozegrają dwa spotkania: z Cuprum Lubin (piątek, 8 grudnia – 18:00) i Treflem Gdańsk (sobota, 16 grudnia – 17:00). Kolejne dwa pojedynki to mecze wyjazdowe: z Indykpolem AZS Olsztyn (poniedziałek, 4 grudnia – 18:00) i Cerradem Czarnymi Radom (piątek, 22 grudnia – 18:00).