Po alkoholu wsiadł za kierowcę audi i spowodował wypadek. Ranny został 19-latek
Dodano: 27.06.2023 | 18:43Na zdjęciu: Do zdarzenia doszło w miejscowości Frydrychowo.
Fot. Maciej Rejment / zdjęcie ilustracyjne
Ponad półtora promila – tyle alkoholu w organizmie miał 39-latek, który wsiadł za kierownicę audi. Mężczyzna spowodował następnie wypadek, w którym ranny został 19-letni pasażer.
Jak przekazują w komunikacie policjanci z komendy w Golubiu-Dobrzyniu, do tego groźnego zdarzenia doszło w miejscowości Frydrychowo (gm. Kowalewo Pomorskie, pow. golubsko-dobrzyński). Z ustaleń funkcjonariuszy z pionu ruchu drogowego, którzy zostali zadysponowani na miejsce wynika, że w pewnym momencie kierowca osobowego audi stracił panowanie nad pojazdem, po czym wypadł z drogi.
Przeprowadzone przez mundurowych badanie alkomatem, wykazało, że 39-latek, który wsiadł za kierownicę samochodu osobowego, był nietrzeźwy. Wynik ów badania wykazał we krwi mężczyzny ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Wraz z nim autem podróżował 19-latek, który został ranny i przewieziono go do szpitala, zaś kierujący samochodem nie doznał poważniejszych obrażeń.
39-latkowi grożą teraz konsekwencje swojego zachowania. Jak przypominają mundurowi, za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz grzywna.
- Siatkarze BKS-u zaczną sezon na wyjeździe. Spore zmiany w rozgrywkach PLS 1 Ligi - 22 czerwca 2026
- Nowe auta dla kujawsko-pomorskiej policji. Będą służyły do przewozu osób zatrzymanych - 22 czerwca 2026
- Kolejne medale bydgoskich kajakarzy na Mistrzostwach Polski na torze w Brdyujściu [ZDJĘCIA] - 21 czerwca 2026












![Po alkoholu i bez uprawnień wsiadł za kierownicę fiata. Jego auto zderzyło się z ciężarówką [ZDJĘCIA] 12-05-2026_wypadek Warlubie_KPP Świecie](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2026/05/12-05-2026_wypadek-Warlubie_KPP-Swiecie-1-150x150.jpg)


![Ciężarowy Mercedes przewrócił się na drodze polnej. Kierowca doznał niegroźnych obrażeń [ZDJĘCIA] 6-03-2026_wypadek w m. Wieniec](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2026/03/6-03-2026_wypadek-Wieniec_KPP-Mogilno-150x150.jpg)


