Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Po Karcie Dużej Rodziny i Karcie Seniora czas na Bydgoską Kartę Młodzieży. List intencyjny podpisany! [ZDJĘCIA]

Dodano: 15.10.2018 | 11:03

Na zdjęciu: List Intencyjny podpisany. Młodzieży będzie lżej.

Fot. Stanisław Gazda

Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski oraz Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Bydgoszczy Mikołaj Gabinecki, w obecności radnych MRMB, podpisali dziś w ratuszu list intencyjny dotyczący dwóch ważnych inicjatyw dla młodych ludzi.

Pierwsza z nich to Bydgoska Karta Młodzieży – uprawniająca do zniżek cenowych oferowanych przez partnerów programu ( w szczególności instytucje kultury, obiekty sportowo-rekreacyjne, centra edukacyjne oraz sklepy, firmy usługowe i punkty gastronomiczne).

Chcielibyśmy, żeby Bydgoska Karta Młodzieży weszła w życie jak najszybciej – mówił przewodniczący MRMB Mikołaj Gabinecki. – Jej operatorem będzie Młodzieżowa Rada Miasta Bydgoszczy przy współpracy z Zespołem ds. Wspierania Wolontariatu Organizacji Pozarządowych. Jeżeli wyrobimy się z pozyskaniem partnerów i podpisaniem stosownych umów do końca tego roku, to od stycznia przyszłego Bydgoska Karta Młodzieży pozwoli na korzystanie z szeregu usług rabatowych.

Druga propozycja dotyczy rozszerzonego, od nowego roku szkolnego, działania biletu uczniowskiego uprawniającego do korzystania z komunikacji publicznej za 10 zł miesięcznie przez wszystkich uczniów szkół średnich. – Ktoś powie: są miasta w których uczniowie mają darmową komunikację miejską. Ja stoję na stanowisku – wyjaśnił prezydent Bydgoszczy – aby uczyć przede wszystkim młodych, że nawet to, co jest za darmo, też kosztuje. Symboliczna kwota dziesięciu złotych ma uświadamiać, że w życiu nic za darmo nie ma, że trzeba ciężko pracować, żeby cokolwiek osiągnąć.

Podpisując dziś list intencyjny w sprawie Bydgoskiej Karty Młodzieży sygnatariusze wyrazili wolę wspólnego jej stworzenia, by aktywizowała młodzież, promowała uczestnictwo w ogólnie rozumianej przestrzeni społeczno-kulturalnej miasta, wyrównywała szanse edukacyjne i zachęcała do czynnego wykorzystywania czasu wolnego. Sygnatariusze zobowiązali się także wzajemnie do podjęcia niezbędnych czynności formalno-prawnych mających doprowadzić do powstania karty.