Bydgoszcz
14C
Opady
72% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 14 • L 13
13C
Wt
16C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
16C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPo protestach burmistrz Koronowa wydał oświadczenie
03.03.2017 | 12:17

Po protestach burmistrz Koronowa wydał oświadczenie

Burmistrz oświadcza i dementuje...

Na zdjęciu: Urząd Miasta i Gminy Koronowo.

Fot. Stanisław Gazda

Jest reakcja burmistrza Koronowa Stanisława Gliszczyńskiego na protesty związane z odwołaniem kapelmistrza Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Koronowie dra Mirosława Kordowskiego.

1 marca na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Koronowo zamieszczone zostało oświadczenie. Oto jego treść:

„W odpowiedzi na liczne pytania, a także zarzuty pod moim adresem, w związku z wypowiedzeniem współpracy pomiędzy Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Koronowie, a Panem Mirosławem Kordowskim, dotychczasowym Kapelmistrzem Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Koronowie, oświadczam, że przedmiotowa sprawa zostanie w najbliższym czasie, możliwie niezwłocznym, przeze mnie wyjaśniona. W tym celu ze względu na zachowanie pełnej transparentności sprawa zostanie skierowana do Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miejskiej w Koronowie.

Z posiadanych przeze mnie informacji wynika, że decyzja podjęta przez Dyrektora MG OK, jest uzasadniona i uargumentowana. Jednak moje ostateczne stanowisko przedstawione zostanie po szczegółowym wyjaśnieniu sprawy. Ze względu na jej delikatność, sugeruję jednocześnie zachowanie pełnej powściągliwości w artykułowanych komentarzach i ocenach.

Dementuję również stanowczo, że Młodzieżowa Orkiestra Dęta ma być zlikwidowana, nie ma ani takiego zamiaru, nie było nawet takiego pomysłu, a osoby, które tak twierdzą mijają się z prawdą.”


Powiązane treści