Bydgoszcz
-1C
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSE
H 0 • L -1
2C
Sr
3C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoPo raz drugi ulicami miasta przejdzie Marsz Równości. Znamy datę tego wydarzenia
11-05-2019 I Marsz Równości Bydgoszcz - JS (16)
06.01.2020 | 21:33

Po raz drugi ulicami miasta przejdzie Marsz Równości. Znamy datę tego wydarzenia

Na zdjęciu: W maju, po raz drugi ulicami miasta przejdzie marsz równości.

Fot. Jakub Soboczyński

Już po raz drugi ulicami Bydgoszczy przejdzie Marsz Równości. Jak się dowiedzieliśmy, tegoroczna edycja marszu odbędzie się 16 maja.

W ubiegłorocznej edycji marszu, udział wzięło blisko dwa tysiące osób. Uczestnicy przeszli wówczas trasą od Wyspy Młyńskiej przez ulice Tamka, Focha, Królowej Jadwigi, Naruszewicza, Garbary, potem znów Królowej Jadwigi i Focha, następnie przez ronda Grunwaldzkie i Poznańskie, ul. Grudziądzką, Wełniany Rynek, Długą, Jezuicką do Starego Rynku. Równolegle do tego wydarzenia, formacje prawicowe zorganizowały kilka innych marszów.

Organizatorzy marszu na początku lutego zamierzają spotkać się w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, gdzie mają zostać ustalane szczegóły dotyczące tegorocznego marszu, m.in. dotyczyć one będą trasy, jaką przejdą w tym roku uczestnicy.

– Do marszu jeszcze kilka miesięcy, ale przed nami dużo pracy. Dlatego jeśli jesteście zainteresowani współtworzeniem tegorocznego Marszu Równości w Bydgoszczy, przyjdźcie! Nie musicie zostawać wolontariuszami, możecie wesprzeć nas na mnóstwo różnych sposobów. Każda para rąk się przyda – piszą organizatorzy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści