Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 14 • L 14
8C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePo tragicznej bójce w wigilijną noc. Śledztwo przeniesione do Bydgoszczy
policyjna taśma
06.02.2018 | 09:35

Po tragicznej bójce w wigilijną noc. Śledztwo przeniesione do Bydgoszczy

Śledztwo przeniesiono na początku stycznia.

Na zdjęciu: Do tragicznej bójki w Jordanowie doszło w wigilijną noc.

Fot. Archiwum

Już jedenaście osób zostało zatrzymanych w związku z tragiczną bójką, do której w wigilijną noc doszło w Jordanowie. W jej wyniku zginęło dwóch młodych mężczyzn. 

Śledztwo w sprawie tych tragicznych zdarzeń dotąd prowadziła inowrocławska prokuratura okręgowa. Jednak, jak udało nam się ustalić, z początkiem roku zostało ono przeniesione do bydgoskiej prokuratury, co potwierdziła nam jej rzecznik Agnieszka Adamska-Okońska. – Mogę potwierdzić, że to śledztwo przejęliśmy 10 stycznia 2018 roku – przekazała w rozmowie z nami prokurator Adamska-Okońska.

Śledczy nadal jednak nie chcą ujawnić tła, dla którego doszło do tej tragicznej w skutkach bójki. – Z uwagi na charakter śledztwa, prokuratura nie ujawnia zarówno przyczyn bójki, jak i charakteru zeznań składanych przez podejrzanych – dodała Agnieszka Adamska-Okońska. Wiemy, że na ten moment zatrzymanych jest jedenaście osób, dziewięciu postawiono zarzuty i ich przesłuchano. Z informacji uzyskanych od rzecznik bydgoskiej prokuratury wynika, że jeszcze w tym tygodniu mają zostać przeprowadzone przesłuchania dwóch zatrzymanych na początku miesiąca mężczyzn.

Prokurator Adamska-Okońska w rozmowie z naszym dziennikarzem przyznała, że mężczyźni składają wyjaśnienia, ale w większości są one ze sobą sprzeczne. – Podejrzani przedstawiają w tych zeznaniach własną wersję wydarzeń z bójki – dodała.

Zapytaliśmy również o to, jakie zarzuty zostały postawione wspomnianej już dziewiątce zatrzymanych. – Podejrzanym przedstawiono zarzuty udziału w bójce z udziałem niebezpiecznych przedmiotów, których następstwem jest śmierć człowieka – przekazała rzecznik bydgoskich śledczych. Zarzuty postawiono z artykułu 158, pkt. 3 kk, za co grozi do dziesięciu lat pozbawienia wolności. – Jednemu z uczestników bójki – z uwagi na poczynione ustalenia dowodowe – przedstawiono zarzut zabójstwa, tj. zbrodni z art. 148 §1 kk (zagrożonej karą dożywotniego pozbawienia wolności) – przekazała Agnieszka Adamska-Okońska.

Sprawa jest rozwojowa i jak się dowiedzieliśmy, niewykluczone są w niej kolejne zatrzymania.


Powiązane treści