Bydgoszcz
19C
Niebo głównie zachmurzone
63% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H 19 • L 19
21C
Czw
21C
Pt
12C
Sob
17C
Nd
11C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPo zbrodni w regionie. Jest zmiana wyroku wobec jednego ze skazanych!
Sławomir G., Maciej K. - proces po morderstwie nad jeziorem Wiecanowskim_ SF
25.11.2019 | 10:15

Po zbrodni w regionie. Jest zmiana wyroku wobec jednego ze skazanych!

Apelację od kary dożywocia rozpatrywał gdański Sąd Apelacyjny.

Na zdjęciu: Maciej K. (z prawej) będzie mógł wyjść na wolność po 22 latach odsiadki za kratami. Sławomir G. został prawomocnie skazany na dożywocie.

Fot. Szymon Fiałkowski

Gdański Sąd Apelacyjny zmienił wyrok wobec jednego z dwóch skazanych za zbrodnię, do której doszło w połowie sierpnia 2015 roku nad jeziorem Wiecanowskim. Życie straciły wówczas dwie młode dziewczyny.

Przypomnijmy: był sierpień 2015 roku. W miejscowości Chałupska (powiat mogileński), nad jeziorem Wiecanowskim giną dwie młode dziewczyny: Klaudia i Patrycja. Zostały najpierw skrępowane taśmą, a następnie wrzucone do wody. Biegli z zakresu medycyny sądowej, którzy przeprowadzali sekcję zwłok zmarłych nie mieli wątpliwości: zgon dziewczyn nastąpił w wyniku utonięcia.

W sprawie zatrzymani zostali trzej mężczyźni, na ławie oskarżonych zasiadło dwóch z nich – Maciej K. i Sławomir G. Obaj jednak, zarówno w toku prowadzonego przez prokuraturę śledztwa, jak i podczas procesu w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy wzajemnie obciążali się winą za tę tragedię. – Im nie zależało na przekazaniu prawdy, a na chronieniu samych siebie – mówił na początku lutego sędzia Andrzej Rumiński, gdy Sąd Okręgowy w Bydgoszczy ogłaszał wyrok. Nadmieńmy, że trzeci z zatrzymanych został następnie przez śledczych zwolniony.

A ten był jednoznaczny: zarówno Maciej K., jak i Sławomir G. zostali skazani na dożywocie, dodatkowo nie mogli ubiegać się o możliwość wcześniejszego, warunkowego wyjścia na wolność. Dodatkowo, G. usłyszał wyrok ośmiu miesięcy pozbawienia wolności za nielegalne posiadanie broni.

Od wysokości wyroku apelację złożyli obrońcy skazanych mężczyzn. Gdański Sąd Apelacyjny wysokość wyroku zmienił wobec jednego ze skazanych. – Wyrok dożywocia dla Macieja K. został obniżony do 25 lat pozbawienia wolności – informuje nas Joanna Organiak z biura prasowego Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, ale zastrzega: – O warunkowe, przedterminowe wyjście na wolność, będzie mógł się on ubiegać nie wcześniej, niż po 22 latach odsiadki. 

W mocy utrzymany został za to wyrok dożywocia dla Sławomira G., oraz zapłacenie przez obu skazanych 150 tysięcy złotych zadośćuczynienia dla rodzin zabitych dziewczyn. Na poczet kar, obu mężczyznom zaliczono już areszt tymczasowy, jaki wobec nich był stosowany.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści