Bydgoszcz
21C
Słonecznie
77% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 23 • L 20
28C
Nd
27C
Pon
26C
Wt
23C
Sr
23C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleTragiczny pożar w regionie. Zatrzymany mężczyzna z zarzutami i tymczasowym aresztem
29-10-2019_ pożar Orłowska 6 Inowrocław - zatrzymanie podejrzanego - MR
29.10.2019 | 20:51

Tragiczny pożar w regionie. Zatrzymany mężczyzna z zarzutami i tymczasowym aresztem

Mężczyznę ujęto w poniedziałek, natomiast dopiero we wtorkowe popołudnie możliwe było jego przesłuchanie w prokuraturze.

Na zdjęciu: Policjanci doprowadzili mężczyznę na przesłuchanie do prokuratury, a następnie zabrali do aresztu.

Fot. Maciej Rejment

Jedna osoba została zatrzymana w związku z wczorajszym, tragicznym pożarem kamienicy przy ul. Orłowskiej w Inowrocławiu. Mężczyzna trafił także do aresztu tymczasowego.

61-latka policjanci zatrzymali wczoraj wieczorem, jednak czynności z nim można było przeprowadzić dopiero dzisiaj. Wszystko dlatego, że w chwili zatrzymania, mężczyzna był kompletnie pijany. Jak się dowiadujemy, badanie wykazało, że we krwi miał blisko trzy promile alkoholu.

Zobacz również:

Pożar przy Orłowskiej w Inowrocławiu - nie żyją cztery osoby

We wtorkowe przesłuchanie, mężczyznę przesłuchano w inowrocławskiej prokuraturze, gdzie został mu postawiony zarzut nieumyślnego spowodowania pożaru, w którym śmierć poniosły cztery osoby: kobieta i jej trzy córeczki.

Mężczyzna zasadniczo przyznał się do zarzutu

– mówi rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy Agnieszka Adamska-Okońska, której wypowiedź cytuje Radio ZET. Jak dodaje, 61-latek złożył wyjaśnienia, ale te częściowo nie pokrywają się z zebranym w sprawie materiałem dowodowym. Wiadomo też, że mężczyzna trafił do aresztu. Inowrocławski sąd na niejawnym posiedzeniu we wtorek przychylił się do wniosku śledczych i 61-latek spędzi za kratkami najbliższe dwa miesiące.

Z kolei, jak informuje Polska Agencja Prasowa, na jutro zlecono przeprowadzenie w Zakładzie Medycyny Sądowej w Bydgoszczy sekcji zwłok zmarłej 31-letniej kobiety oraz trzech jej córeczek: trzymiesięcznej oraz cztero i pięciolatki. Śledczy ponadto przesłuchali w tej sprawie biegłego z zakresu pożarnictwa, który wczoraj już – wspólnie z prokuratorem – prowadził czynności na miejscu tragedii. Wstępna opinia, jaka została sporządzona mówi o tym, że pożar pojawił się w kuchni mieszkania 61-latka, a to pomieszczenie sąsiadowało z mieszkaniem kobiety. Prokuratura oczekiwać teraz będzie na kompleksową opinię biegłego.

We wtorek odbyło się także zwołane przez prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzę posiedzenie sztabu kryzysowego, na którym zapadła decyzja o wyasygnowaniu środków finansowych na remont kamienicy. Jak czytamy w komunikacie jaki ukazał się na stronie inowrocławskiego ratusza, większość mieszkańców budynku przy ul. Orłowskiej 6, gdzie doszło do tragedii, chce wrócić do swoich mieszkań. Na razie jednak, obiekt jest całkowicie wyłączony z użytkowania.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści