Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 2 • L 0
2C
Nd
2C
Pon
2C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiKomunikacjaPo tragicznym wypadku pod Bydgoszczą. Mieszkańcy Chrośnej chcą poprawy bezpieczeństwa na drodze
wypadek Chrośna
11.12.2019 | 11:50

Po tragicznym wypadku pod Bydgoszczą. Mieszkańcy Chrośnej chcą poprawy bezpieczeństwa na drodze

Na zdjęciu: Na początku sierpnia w Chrośnej doszło do śmiertelnego wypadku, w którym zginęła jedna osoba.

Fot. OSP Nowa Wieś Wielka

Mieszkańcy Chrośnej chcą poprawy stanu bezpieczeństwa na drodze powiatowej, która przecina ich miejscowość. W tej sprawie złożyli już petycję do starosty bydgoskiego. Jak udało nam się ustalić, odpowiedź na to pismo jest przygotowywana.

Chrośna. Wieś położona na terenie gminy Solec Kujawski. To właśnie tutaj 9 sierpnia br. doszło do tragicznego w skutkach wypadku – kierujący nissanem almerą doprowadził do zderzenia z motorowerzystą, który następnie zmarł wskutek doznanych obrażeń. Para jadąca samochodem uciekła z miejsca tragedii i dopiero po publikacji ich wizerunku przez policję niecały miesiąc temu zgłosili się do śledczych. Jak się dowiadujemy, w sprawie wypadku cały czas prowadzone jest postępowanie prokuratorskie, zaś wobec obojga sąd zastosował tymczasowy areszt.

W związku z tym tragicznym wypadkiem, mieszkańcy Chrośnej przygotowali petycję. W piśmie które liczy kilkanaście stron i które zostało złożone najpierw na ręce burmistrz Solca Kujawskiego Teresy Substyk piszą, że domagają się poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na drodze powiatowej, która prowadzi z Solca Kujawskiego do Nowej Wsi Wielkiej i przecina ich miejscowość. Wspomniana droga łączy dwie drogi krajowe: 10 i 25. – Ta droga nie spełnia pełnych wymagań, jak chodzi o jej szerokość – mówi nam sołtys Chrośnej Marek Łukaszewski. Przyznaje jednak, że wcześniej drogowcy reagowali na sygnały od mieszkańców. – Zgłaszaliśmy chociażby konieczność montażu luster drogowych z uwagi na brak widoczności, wycięcie kilku przydrożnych drzew czy wymianę uszkodzonego znaku na jednej z wysepek. I to zostało zrealizowane – dodaje.

Mieszkańcy proponują również szereg rozwiązań, które mogłyby zostać wprowadzone. To np. wprowadzenie odcinkowego pomiaru prędkości, montaż progów zwalniających czy wprowadzenie kontroli ładowności aut ciężarowych i dostawczych. – Obowiązujący limit do 15 ton jest często łamany – czytamy w petycji. Innymi rozwiązaniami są np. utworzenie nowych, widocznych i dobrze oznakowanych przejść dla pieszych na odcinku drogi przecinającym Chrośną i zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów poprzez np. koszenie traw czy przycinanie krzewów. Ponadto wskazują, że kierowcy pojazdów nagminnie łamią ograniczenie prędkości do 50 km/h, jakie jest w Chrośnej. Wyliczają również brak odpowiedniej liczby przejść dla pieszych, a te obecne nie odpowiadają potrzebom mieszkańców.

Burmistrz Solca Kujawskiego przekazała petycję mieszkańców do Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy. Przedstawiciele starostwa byli już w Chrośnej. – Przeprowadziliśmy pomiary natężenia ruchu pojazdów – potwierdza nam naczelnik wydziału komunikacji w starostwie Tomasz Federowicz. Urzędnicy obecnie są na etapie przygotowywania odpowiedzi na ową petycję. Ta może zostać przekazana pod koniec stycznia.

Do tematu wrócimy.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Artur Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Artur
Gość
Artur

W Nowej Wsi Wielkiej na przelocie przez miejscowosc (ruchliwa droga krajowa) jest tylko jedno przejscie. Tragedia

Podobne wpisy

Powiązane treści