Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
79% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSW
H 0 • L -1
1C
Nd
-1C
Pon
-4C
Wt
-5C
Sr
-5C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnalePo tragicznym wypadku w regionie. Jest akt oskarżenia wobec 49-latka
31.10.2018 | 13:38

Po tragicznym wypadku w regionie. Jest akt oskarżenia wobec 49-latka

O zakończeniu śledztwa poinformowała nakielska Prokuratura Rejonowa.

Na zdjęciu: Do tragicznego w skutkach wypadku we Wieszkach doszło w listopadzie ubiegłego roku.

Fot. KPP Nakło nad Notecią / archiwum

Jest akt oskarżenia przeciwko 49-letniemu mężczyźnie, który w listopadzie ubiegłego roku spowodował tragiczny w skutkach wypadek w miejscowości Wieszki (powiat nakielski) – dowiedziała się MetropoliaBydgoska.pl.

Przypomnijmy: do tragicznego w skutkach wypadku doszło 18 listopada ubiegłego roku. We Wieszkach, dostawczy fiat ducato na prostym odcinku drogi wypadł z jezdni, auto wpadło w poślizg, zjechało na przeciwległy pas jezdni i następnie dachowało. Autem podróżowali pracownicy, a w wypadku zginęła jedna osoba: 48-latek, który był pasażerem auta.

Śledczy z nakielskiej Prokuratury Rejonowej zakończyli właśnie śledztwo w tej sprawie. – Mężczyźnie został postawiony jeden zarzut: spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym – mówi nam prok. Arkadiusz Nowak z prokuratury w Nakle nad Notecią. Jak precyzuje, za ten czyn 49-latkowi, który kierował fiatem ducato grozi kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Prokurator Nowak nie precyzuje czy 49-latek w jakikolwiek sposób się ustosunkowywał do zarzutu. – Sprawa jest na etapie postępowania sądowego, nie chciałbym ujawniać treści zeznań oskarżonego – mówi prokurator.

Śledczy mają już pewność, że kierowca auta w chwili zdarzenia był trzeźwy.


Powiązane treści