Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 6 • L 5
4C
Czw
5C
Pt
6C
Sob
8C
Nd
8C
Pon
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnalePo tragicznym wypadku w regionie. Jest zarzut dla kierowcy auta dostawczego
wypadek rynarzewo_ Maciej Rejment
10.10.2018 | 10:08

Po tragicznym wypadku w regionie. Jest zarzut dla kierowcy auta dostawczego

Tragiczny wypadek miał miejsce w sobotę rano.

Na zdjęciu: Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w minioną sobotę.

Fot. Maciej Rejment / archiwum

Nawet osiem lat więzienia grozi 31-latkowi, który jest sprawcą tragicznego w skutkach wypadku, do którego w sobotę rano doszło w Rynarzewie.

Przypomnijmy: tuż przed godziną 8:00 rano w sobotę, pracownik obsługujący śmieciarkę został przygnieciony przez dostawczego mercedesa sprintera, za kierownicą którego siedział 31-letni mężczyzna. Operatora śmieciarki początkowo reanimowano, ale potem z uwagi na rozległe obrażenia ciała jakich doznał, odstąpiono od tych czynności.

31-letniemu mężczyźnie postawiono zarzut z artykułu 177 par 2 kodeksu karnego, mówiący o tym, że jeśli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby lub ciężki uszczerbek na jej zdrowiu. Kara za ten czyn wynosi od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności.


CZYTAJ WIĘCEJ: Tragedia w czasie pracy. Mężczyzna przygnieciony przez samochód dostawczy


31-latka w poniedziałek przesłuchali śledczy z szubińskiej prokuratury. – Mężczyzna przyznał się do winy – mówi szefowa Prokuratury Rejonowej w Szubinie Grażyna Pawlaczyk, ale nie chce ujawniać treści zeznań zatrzymanego. Jak się dowiedzieliśmy, mężczyzna złożył w sprawie wyjaśnienia, a prokuratura wobec niego zastosowała poręczenie majątkowe.

Jednocześnie prokuratura zleciła przeprowadzenie sekcji zwłok 43-latka, który zginął w tym wypadku. – Na wyniki sekcji trzeba będzie poczekać około miesiąc – dodaje prok. Pawlaczyk.


Powiązane treści