Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Po tych pięciu cechach poznasz, że kupujesz solidny basen stelażowy

Dodano: 28.07.2020 | 12:47

Na zdjęciu: Model stelażowy sprawdzi się zarówno w ogrodzie, jak i na tarasie czy werandzie a nawet dachu!

Fot. materiał autora

Polskie lato i upały idą ze sobą w parze. Przygotuj się na nie odpowiednio, kupując basen stelażowy, który zagwarantuje Ci orzeźwienie. Jak rozpoznać solidne modele? Poniżej znajdziesz pięć cech dobrego basenu.

Rynek akcesoriów ogrodowych oferuje szeroki przekrój rozwiązań basenowych, dzięki którym nawet przy minimum przestrzeni i ograniczonych środkach finansowych możesz cieszyć się ochłodą bez kompromisów. Nie musisz inwestować w budowę basenu zagłębionego w gruncie – wystarczy, że kupisz model stelażowy, który można postawić w dowolnym miejscu i łatwo przenieść gdziekolwiek indziej. Sprawdzi się zarówno w ogrodzie, jak i na tarasie czy werandzie a nawet dachu!

Wymiary basenów stelażowych – na co zwrócić uwagę?

Oczywiście, na rynku można znaleźć wiele rodzajów basenów stelażowych ogrodowych, których wybór możesz dostosować do swoich potrzeb. W sklepie Dollo możesz na przykład kupić wariant idealny dla dziecięcych zabaw, ale też duży basen spełniający podobne funkcje, co te zagłębione w gruncie. Przekrój rozmiarów – średnic i wysokości – jest dość szeroki, dzięki czemu z łatwością znajdziesz model idący w parze z Twoimi wymaganiami. Wymiary basenów stelażowych należy dobierać zarówno pod kątem przestrzeni, jaką dysponujesz, jak również jego użytkowników. Inne potrzeby i możliwości mają maluchy, a inne z kolei – dorośli. Duże, mogą nie sprawdzić się na balkonach czy dachach, ponieważ, wypełnione wodą, mogą je przeciążać. Warto więc dokonać researchu, zanim podejmiesz ostateczną decyzję co do zakupu. Pełną ofertę znajdziesz na stronie: baseny stelażowe – sklep internetowy Dollo.pl.

Po czym poznać solidny i jakościowy basen? Jest kilka cech, które na to wskazują. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, dokonując zakupu.

Trójwarstwowa powłoka PVC

Wzmocnienie ścianki trójwarstwową powłoką PVC gwarantuje maksymalną wodoszczelność, co zapobiega jakimkolwiek przeciekom i świadczy o solidności basenu. Jeśli zależy Ci na modelu, który wytrzyma lata, zwróć uwagę na ten parametr.

Pompa filtrująca w zestawie

Baseny z pompą to najwygodniejsze, ale też najbezpieczniejsze i najbardziej ekologiczne rozwiązanie dostępne na rynku. Regularne przepompowywanie wody przez filtr pozwala na usunięcie różnego rodzaju zanieczyszczeń bez jej marnowania. Filtry są wymienne, dzięki czemu możesz zachować najwyższy poziom higieny. Należy wymieniać je co najmniej co dwa tygodnie, jeśli basen stelażowy jest regularnie użytkowany.

2.2
Pompa basenu stelażowego Intex

Najlepiej zainwestować w model z pompą w zestawie. W ten sposób unikniesz problemów z dopasowaniem. Pompy do swoich basenów dołącza na przykład firma Bestway.

Łatka naprawcza w zestawie

Usterki się zdarzają – dlatego producent powinien je przewidywać. Dołączenie do zestawu łatki naprawczej to sygnał, że dba o swoich klientów.

Sztywność konstrukcji

W przeciwieństwie do basenów rozporowych, modele stelażowe nie nabierają kształtu wraz z wypełnianiem ich wodą. Konkretną formę powinny przybrać od razu po dokonaniu montażu. Sygnałem, że model jest solidny, jest sztywność ścianek. Nie mogą się one uginać czy opadać. Jeśli do produkcji basenu wykorzystano jakościowe tworzywo, z pewnością nie powinno to stanowić problemu.

Odpowiedni stosunek proporcji

Jeśli wymiary będą ze sobą niekompatybilne, basen nie będzie dostatecznie stabilny, co grozi łatwą utratą wody. Wysokość i średnica powinny być do siebie proporcjonalne, aby model był funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu.

Przymierzasz się do kupna basenu? Zwracając uwagę na te aspekty, nie musisz się obawiać, że dokonasz nietrafionego zakupu.