Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h SE
H 14 • L 12
17C
Wt
13C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
15C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPo wykryciu dopingu u siatkarza Łuczniczki. Klub nie straci punktów za styczniowe mecze
Indykpol AZS-Łuczniczka_Rohnka_1
06.02.2018 | 06:55

Po wykryciu dopingu u siatkarza Łuczniczki. Klub nie straci punktów za styczniowe mecze

Ciąg dalszy sprawy wykrycia w organizmie Jakuba Rohnki niedozwolonej substancji - metyloheksanaminy.

Na zdjęciu: Próbkę A od Jakuba Rohnki pobrano po meczu z Onico Warszawa.

Fot. Kacper Kirklewski

Po naszych wczorajszych doniesieniach o wykryciu niedozwolonego środka dopingowego w organizmie przyjmującego Łuczniczki Bydgoszcz Jakuba Rohnki kara grozi jedynie zawodnikowi.

Przypomnijmy: próbkę do badań kontrolerzy Polskiej Agencji Antydopingowej pobrali od Rohnki 6 stycznia po ligowym meczu z Onico Warszawa (2:3). Szef POLADA Michał Rynkowski potwierdził nam, że wynik próbki dał wynik pozytywny. W organizmie zawodnika wykryto niedozwolony środek – metyloheksanaminę. Sam Rohnka przynajmniej na razie nie zgłosił się, aby przebadano tzw. próbkę B. – Zawodnik ma jeszcze czas na to, by się zgłosić do takiego badania – mówi nam Rynkowski.

Ponadto, szef POLADA był przez nas również pytany o to, jak wyglądać będzie postępowanie dalsze w przypadku zawodnika. – Jeśli wynik próbki B potwierdzi wynik badania próbki A, to wówczas postępowanie na etapie wyjaśniającym się kończy i przechodzi do panelu dyscyplinarnego pierwszej instancji – tłumaczy Michał Rynkowski. Przypomnijmy, że zawodnikowi grozi dwuletnia dyskwalifikacja.

Wczoraj zapytaliśmy rzecznika prasowego Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej Kamila Składowskiego o to, czy klubowi grozi jakakolwiek kara za przypadek dopingu u zawodnika. – Nasz regulamin nie przewiduje żadnych sankcji w takich sytuacjach – odpowiada rzecznik PLPS. A to oznacza, że bydgoszczanie mogą być pewni utrzymania w mocy wyników spotkań z Onico Warszawa (2:3) i GKS-em Katowice (3:1), w których wywalczyli łącznie cztery punkty.

Klub wystosował wczoraj oficjalny komunikat, w którym poinformował o zawieszeniu w prawach zawodnika Jakuba Rohnki.


Powiązane treści