Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Po wykryciu dopingu u siatkarza Łuczniczki. Klub nie straci punktów za styczniowe mecze

Dodano: 06.02.2018 | 06:55

Ciąg dalszy sprawy wykrycia w organizmie Jakuba Rohnki niedozwolonej substancji - metyloheksanaminy.

Na zdjęciu: Próbkę A od Jakuba Rohnki pobrano po meczu z Onico Warszawa.

Fot. Kacper Kirklewski

Po naszych wczorajszych doniesieniach o wykryciu niedozwolonego środka dopingowego w organizmie przyjmującego Łuczniczki Bydgoszcz Jakuba Rohnki kara grozi jedynie zawodnikowi.

Przypomnijmy: próbkę do badań kontrolerzy Polskiej Agencji Antydopingowej pobrali od Rohnki 6 stycznia po ligowym meczu z Onico Warszawa (2:3). Szef POLADA Michał Rynkowski potwierdził nam, że wynik próbki dał wynik pozytywny. W organizmie zawodnika wykryto niedozwolony środek – metyloheksanaminę. Sam Rohnka przynajmniej na razie nie zgłosił się, aby przebadano tzw. próbkę B. – Zawodnik ma jeszcze czas na to, by się zgłosić do takiego badania – mówi nam Rynkowski.

Ponadto, szef POLADA był przez nas również pytany o to, jak wyglądać będzie postępowanie dalsze w przypadku zawodnika. – Jeśli wynik próbki B potwierdzi wynik badania próbki A, to wówczas postępowanie na etapie wyjaśniającym się kończy i przechodzi do panelu dyscyplinarnego pierwszej instancji – tłumaczy Michał Rynkowski. Przypomnijmy, że zawodnikowi grozi dwuletnia dyskwalifikacja.

Wczoraj zapytaliśmy rzecznika prasowego Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej Kamila Składowskiego o to, czy klubowi grozi jakakolwiek kara za przypadek dopingu u zawodnika. – Nasz regulamin nie przewiduje żadnych sankcji w takich sytuacjach – odpowiada rzecznik PLPS. A to oznacza, że bydgoszczanie mogą być pewni utrzymania w mocy wyników spotkań z Onico Warszawa (2:3) i GKS-em Katowice (3:1), w których wywalczyli łącznie cztery punkty.

Klub wystosował wczoraj oficjalny komunikat, w którym poinformował o zawieszeniu w prawach zawodnika Jakuba Rohnki.

Szymon Fiałkowski