Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNE
H 15 • L 13
11C
Nd
14C
Pon
14C
Wt
15C
Sr
14C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPobiegną 300 metrów na wysokich obcasach. Po zdrowie dla chorych
wysoki obcas (Copy)
17.08.2016 | 12:07

Pobiegną 300 metrów na wysokich obcasach. Po zdrowie dla chorych

Nietypowy bieg w szczytnym celu.

Na zdjęciu: Warunkiem uczestnictwa w biegu są buty na szpilkach.

Fot. Stanisław Gazda

W sobotę, 27 sierpnia br. w bydgoskim wakeparku odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – High Heels RUN Bydgoszcz, czyli BIEG W SZPILKACH, którego celem jest wsparcie kobiet chorujących na raka szyjki macicy.

Na czas imprezy zaplanowana jest masa atrakcji, które nadadzą niepowtarzalną atmosferę i niezapomniane wrażenia dla uczestników. Na miejscu znajdą się 4 strefy: zdrowie, sport, porady i konsultacje wizerunkowe, moda. W tych częściach będzie można sprawdzić stan swojego zdrowia i otrzymać wskazówki, gdzie najlepiej zgłosić się z konkretnym problemem, dowiedzieć się jak przez swój wizerunek zbudować pewność siebie i umocnić swoją pozycję, a także odprężyć się przy nowinkach ze świata mody.

Oprócz szczytnego celu, jakim jest pomoc chorym kobietom, bieg w szpilkach ma za zadanie upowszechnić modę na bieganie, służyć promocji profilaktyki zdrowia kobiet i miejsc z usługami dla pań, no i być dobrą zabawą.

Chcący wziąć udział w imprezie powinni  przesłać zgłoszenie na adres mailowy: hhrunbydgoszcz@gmail.com w treści umieszczając: imię, nazwisko, wiek i wysokość szpilki/obcasa!

Wpisowe zaczyna się od zera zł do nieskończoności. Wpłaty przyjmowane będą na miejscu, przed startem.

Organizatorami wydarzenia są Squash Point Bydgoszcz, Patrycja Bohdanowicz – trener personalny, Bartosz Kapuściński, Aga Agusia, Wakepark Bydgoszcz a także Agencja On / Off.

Start imprezy 27 sierpnia 2016 o godzinie 10.00. Bieg ruszy o godzinie 12.00. Prawo do udziału w Biegu na Szpilkach mają wyłącznie kobiety, które do dnia 25 sierpnia 2016 roku ukończyły 18 lat. Zawodniczki przed startem muszą zgłosić się do stolika organizacyjnego „Biegu na Szpilkach.” Weryfikacja zawodniczek oraz wydawanie numerów startowych odbędzie się w stanowisku pod namiotem Wake Parku przed biegiem od 10 do godziny 11. Podczas weryfikacji zawodniczka musi posiadać dokument potwierdzający tożsamość (dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy) oraz złożyć podpis pod oświadczeniem o udziale w biegu na własną odpowiedzialność.

Przed biegiem uczestniczki udadzą się na pomiar wysokości szpilek (szpilka – damskie obuwie na wysokim, cienko zakończonym obcasie), które muszą mieć min. 5 cm wysokości i maksymalnie 1,5 cm średnicy fleka. Szpilki nie mogą być zakryte, wiązane, nie mogą mieć cholewki, koturnu. Pomiar obcasa wykonywany będzie od strony zewnętrznej buta, od nasady do jego końca. Obcas będzie mierzony komisyjnie przez przedstawicieli Komisji. Komisja, po zatwierdzeniu obuwia spakuje je i przekaże uczestniczkom Biegu na linii Startu.

Uczestniczka, która zamieni buty przed rozpoczęciem Biegu na Szpilkach i wybiegnie w butach innych niż te zatwierdzone przez Komisję, podlega dyskwalifikacji. Podobnie rzecz się ma w przypadku złamania obcasa.

Uczestniczki, które przebiegną trasę otrzymają medal. Nagrody niespodzianki czekają również na najszybsze panie.


Powiązane treści