Bydgoszcz
-5C
Niebo głównie zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H -4 • L -6
-2C
Czw
0C
Pt
-3C
Sob
-0C
Nd
-2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePobili, okradli i wywieźli do lasu młodego mężczyznę. Dwóch sprawców trafiło do aresztu
05.03.2021 | 16:21

Pobili, okradli i wywieźli do lasu młodego mężczyznę. Dwóch sprawców trafiło do aresztu

Na zdjęciu: Po przesłuchaniu, zatrzymanych mężczyzn doprowadzono na posiedzenie aresztowe, podczas którego sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec obu najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres najbliższych trzech miesięcy.

Fot. KPP Golub-Dobrzyń

Trzech sprawców dotkliwie pobiło i okradło 25-latka. Dwóch z nich wpadło w ręce kryminalnych z Golubia-Dobrzynia i trafiło do aresztu, a zatrzymanie trzeciego – jak mówią śledczy – jest kwestią czasu. 

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 31 stycznia. – Około godziny 20:50, dyżurny golubsko-dobrzyńskiej komendy policji został poinformowany o tym, że w jednej z miejscowości w gminie Zbójno, młody mężczyzna został zaatakowany przez trzech sprawców – mówi asp. sztab. Małgorzata Lipińska z zespołu prasowego golubsko-dobrzyńskiej policji. Z relacji śledczych wynikało, że sprawcy młodego mężczyznę pobili, a następnie ukradli mu telefon, portfel z pieniędzmi oraz dokumentami, a także wyposażenie samochodu. – Następnie umieścili go w bagażniku samochodu należącego do pokrzywdzonego i wywieźli do lasu w okolicach Chrostkowa – dodaje asp. sztab. Lipińska.

W lesie, 25-latek nadal był bity i zastraszany, po czym napastnicy odwieźli go i pozostawili w miejscu zamieszkania, skąd odjechali samochodem pokrzywdzonego. – Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci ruszyli w poszukiwaniu osobowego volkswagena, którym poruszali się sprawcy – mówi rzecznik golubsko-dobrzyńskiej komendy. Tuż przed godziną pierwszą w nocy, patrol zauważył opisywany pojazd. – Jego kierowca pomimo wydania wielokrotnego polecenia do zatrzymania się, nie zrobił tego – mówią śledczy. Po krótkim pościgu, zatrzymali pojazd, a w nim znajdowało się dwóch mężczyzn: 21- i 24-latek. Obaj zostali zatrzymani, a jak się okazało, młodszy z nich był poszukiwany przez organy ścigania.

Podczas przesłuchania w prokuraturze, 21-latkowi oraz jego trzy lata starszemu kompanowi postawiono zarzuty rozboju, wymuszenia rozbójniczego, pozbawienia wolności, a młodszy z mężczyzn także ma zarzut niezatrzymania się do policyjnej kontroli. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i wobec nich zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres najbliższych trzech miesięcy.

Policjanci informują, że w zdarzeniu brał udział jeszcze 25-latek, który ukrywa się przed śledczymi. –  Jego zatrzymanie to tylko kwestia czasu i jeśli okaże się, że mężczyźnie w ukrywaniu się przed organami ścigania pomaga ktoś inny, wówczas osoba ta odpowie za udzielenie schronienia w celu uniknięcia odpowiedzialności karnej, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności – słyszymy w komendzie w Golubiu-Dobrzyniu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści