Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
58% wilgotność
Wiatr: 10km/h NW
H 2 • L 0
0C
Sob
-0C
Nd
0C
Pon
2C
Wt
0C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesPociąg z Pesy trafił do PolRegio. Został uroczyście przekazany
27.04.2017 | 20:10

Pociąg z Pesy trafił do PolRegio. Został uroczyście przekazany

W czwartek doszło do uroczystego przekazania Linka.

Na zdjęciu: W czwartek doszło do uroczystego przekazania pociągu.

Fot. mat. prasowe

W czwartek, 27 kwietnia, na warszawskim Dworcu Wileńskim odbyło się uroczyste przekazanie wyprodukowanego przez PESA Bydgoszcz pociągu Link. Nowa jednostka jest jednym z kilku pojazdów tego typu, które już wkrótce będą jeździć w barwach PolRegio – największego polskiego pasażerskiego przewoźnika kolejowego.

Składy bydgoskiego producenta to pierwsze z nowoczesnych pojazdów,które zasilą flotę PolRegio.  – Już w tym roku na polskich torach pojawią się pierwsze z ponad 50 nowoczesnych składów. Wśród nich znajdą się zarówno zupełnie nowe, wyprodukowane przez krajowych producentów pociągi, jak i kompleksowo zmodernizowane składy. Zaprezentowany dziś Link to sprawdzony i doceniany przez pasażerów tabor – powiedział prezes przewoźnika Krzysztof Zgorzelski, który zapowiedział skorzystanie z możliwości domówienia dwóch pojazdów. Pierwotnie założenia zakładały dostawę trzech dwuczłonowych zespołów trakcyjnych za 37,5 mln zł.

Zakup pociągów Pesy ma być kolejnym etapem restrukturyzacji spółki. – To najlepszy dowód na to, że firma myśli o dalszym rozwoju i umacnianiu pozycji rynkowej. Wierzę, że docenią to także pasażerowie, którzy korzystają z usług największego w Polsce przewoźnika kolejowego, co przełoży się na wyniki finansowe spółki – mówił Marcin Chludziński, prezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu, większościowego udziałowca spółki.

Linki są już eksploatowane m.in. w Czechach i Niemczech. – Znakomicie wpisuje się w misję Przewozów Regionalnych, istniejących po to, aby – jak czytamy na stronie internetowej firmy – „ludzie w Polsce mogli każdego dnia wygodnie i sprawnie przemieszczać się i swobodnie realizować swoje plany”. Włączenie do eksploatacji Linków na pewno będzie temu dziełu służyć – powiedział prezes Pesy Tomasz Zaboklicki.


Powiązane treści