Bydgoszcz
0C
Niebo głównie zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 5km/h NE
H 0 • L -1
-4C
Wt
-4C
Sr
-3C
Czw
-1C
Pt
-3C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesPociągi Przewozów Regionalnych pod lupą bydgoskiej prokuratury. CBA kontroluje firmy w całym kraju
pociąg bydgoszcz
14.11.2019 | 14:19

Pociągi Przewozów Regionalnych pod lupą bydgoskiej prokuratury. CBA kontroluje firmy w całym kraju

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Prokuratura bada, czy zlecanie odpłatnych napraw pociągów Przewozów Regionalnych odbyło się z naruszeniem prawa.

Fot. Błażej Bembnista

W czwartek funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego wkroczyli do kilkunastu firm zajmujących się serwisem i naprawami pociągów. Ma to związek z nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową w Bydgoszczy śledztwem w sprawie szkód majątkowych w stosunku do Przewozów Regionalnych.

Jak ustaliliśmy, pod tym dość enigmatycznym sformułowaniem kryje się możliwość powierzania odpłatnych napraw pociągów regionalnego przewoźnika w sytuacji, gdy możliwe było skorzystanie z bezpłatnej gwarancji. Sprawa ma charakter rozwojowy, a prokuratorzy są na razie oszczędni w udzielaniu informacji. – Śledztwo nadzorujemy od miesiąca i obecnie zbieramy materiał dowodowy – mówi w rozmowie z MetropoliaBydgoska.PL Agnieszka Adamska-Okońska, rzecznik prasowa bydgoskiej prokuratury.

Adamska-Okońska potwierdza, że na zlecenie bydgoskich prokuratorów funkcjonariusze CBA, w tym ci z bydgoskiej delegatury biura, rozpoczęli w czwartek przeszukania, zabezpieczanie dokumentów oraz sprzętu elektronicznego w kilkunastu firmach na terenie całego kraju. To kontrahenci Przewozów Regionalnych specjalizujący się w usługach serwisowych i naprawczych lokomotyw, wagonów i innych elementów, w tym silników czy skrzyń biegów. Świadczą jednak usługi na rzecz różnych przewoźników na terenie niemal całej Polski.

Jak poinformował rzecznik CBA Temistokles Brodowski, podobne działania prowadzone są w samych Przewozach Regionalnych, a także Szybkiej Kolei Miejskiej oraz Urzędzie Transportu Kolejowego. – Działania prowadzone są w jedenastu lokalizacjach, między innymi w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Olsztynie, Gdyni oraz Zielonej Górze – wylicza Brodowski.

Jak udało nam się dowiedzieć, funkcjonariusze CBA pracują ponadto na terenie jednej z firm pod Bydgoszczą.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści