[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pod wpływem alkoholu wybił szybę w tramwaju. Awanturował się też z motorniczym

Dodano: 14.02.2022 | 23:41

Na zdjęciu: 24-latek był pod wpływem alkoholu. Policjanci już przedstawili mu zarzut.

Fot. KWP Bydgoszcz

24-latek zniszczył szybę w jednym z tramwajów w centrum Bydgoszczy. Mężczyzna usłyszał w poniedziałek zarzut. – Straty oszacowano na kilka tysięcy złotych – mówią kryminalni ze Śródmieścia.

Sobota, 12 lutego. Jest tuż przed godziną 18:30, gdy policjanci z bydgoskiej drogówki podczas patrolu zauważają na skrzyżowaniu Jagiellońskiej i Ogińskiego dwóch szarpiących się mężczyzn na chodniku. Szarpali się jeden z pasażerów tramwaju oraz motorniczy pojazdu. – Motorniczy próbował zatrzymać 24-latka, który celowo wybił szybę w tramwaju – mówi kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Z relacji policjantów wynika, że do tego czynu doszło w momencie, gdy jeden z tramwajów na trasie w stronę centrum miasta uległ awarii, a pasażerowie musieli wysiąść. – W tym momencie wysiadający z tramwaju 24-latek rzucił butelką po piwie w boczną tylną szybę – dodaje Słomski i precyzuje, że całe zajście zarejestrowały zainstalowane w pojeździe kamery monitoringu, a także jeden ze świadków. Szybko okazało się także, że 24-latek w momencie zdarzenia był nietrzeźwy. – Badanie trzeźwości wykazało, że miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie – słyszymy od funkcjonariuszy.

24-latka zatrzymano, natomiast tramwaj został poddany oględzinom przez policjantów ze Śródmieścia. Ci w poniedziałek (14 lutego) przedstawili zatrzymanemu zarzut uszkodzenia mienia o charakterze chuligańskim. – Straty oszacowano na blisko osiem tysięcy złotych – podkreśla kom. Przemysław Słomski. Kryminalni zapowiadają, że akta sprawy niebawem zostaną przekazane do sądu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Laluś
Laluś
4 miesięcy temu

Dzban

Jerzy Owsiak
4 miesięcy temu

Jak nie ujawniono danych to pewnie Ukrainiec.