Bydgoszcz
-11C
79% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H -11 • L -11
1C
Wt
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePod wpływem narkotyków zabił pieszą na ulicy Fordońskiej. Właśnie usłyszał wyrok
dawid_g_potracenie_fordonska_lipiec2019_KWPBydgoszcz
20.05.2020 | 19:26

Pod wpływem narkotyków zabił pieszą na ulicy Fordońskiej. Właśnie usłyszał wyrok

Na zdjęciu: Sprawca śmiertelnego wypadku - Dawid G. wkrótce po zatrzymaniu latem 2019 roku.

Fot. KWP Bydgoszcz / archiwum

8 lat więzienia – taki wyrok usłyszał we wtorek w bydgoskim sądzie 34-letni Dawid G., który w ubiegłym roku śmiertelnie potrącił na pasach na ulicy Fordońskiej 56-letnią kobietę. Mężczyzna w momencie wypadku był pod wpływem kokainy.

Oprócz ośmiu lat pozbawienia wolności 34-latek będzie musiał zapłacić rodzinie ofiary 40 tysięcy złotych nawiązki oraz wpłacić kolejne 12 tys. złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym. Wobec mężczyzny orzeczono również dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Warto dodać, że prokuratura oskarżająca w tej sprawie domagała się jeszcze wyższego, bo 12-letniego wyroku. To maksymalny wymiar kary za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, jeśli sprawca znajdował się pod wpływem środków odurzających. A latem ubiegłego roku, gdy doszło do tragedii, badanie wykazało w organizmie G. kokainę. Obrona domagała się uniewinnienia.

Do wypadku doszło 27 lipca około godziny 21:30 na ulicy Fordońskiej na wysokości zakładów zbożowych i w rejonie restauracji KFC. Wówczas rozpędzony volkswagen passat kierowany przez Dawida G. wjechał w przechodzącą przez przejście dla pieszych 56-letnią kobietę. Siła uderzenia była tak duża, że odrzuciła poszkodowaną – która akurat wyszła na spacer z psem – na odległość kilkudziesięciu metrów. Reanimacja podjęta przez przybyłych na miejsce ratowników medycznych nie pomogła – kobieta z powodu odniesionych obrażeń zmarła.

Sprawcę potrącenia zatrzymano nie tylko z powodu narkotyków, które zażył wcześniej, ale również z uwagi na fakt, że był poszukiwany do odbycia kary sześciu miesięcy pozbawienia wolności.

Wtorkowy wyrok nie jest prawomocny.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści