Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 5 • L 5
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
0C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPodbydgoska gmina będzie miała budżet obywatelski? Mieszkańcy popierają ten pomysł
06.02.2021 | 08:12

Podbydgoska gmina będzie miała budżet obywatelski? Mieszkańcy popierają ten pomysł

Na zdjęciu: Tablica informacyjna gminy Białe Błota.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Czy gmina Białe Błota pójdzie śladem Bydgoszczy i również wprowadzi budżet obywatelski? Jak się okazuje, ten scenariusz jest całkiem możliwy.

Urzędnicy zapytali mieszkańców w sondzie, czy byliby zainteresowani utworzeniem na terenie gminy budżetu obywatelskiego. – Nie wszyscy wiedzą, że formuła budżetu obywatelskiego umożliwia np. utwardzenie drogi, budowę oświetlenia na ulicy, kanalizację sanitarną, czy modernizację świetlic wiejskich – wyliczają.

Pod koniec stycznia br., białobłocki urząd przedstawił wynik ankiety. Ta była jednoznaczna – na 294 osoby, które oddały w niej głos, aż 94,9% głosów (279 osób) było za tym, aby taki budżet powstał na terenie gminy. Przeciwnego zdania było 5,1% (15 osób). – Wynik sondy świadczy o akceptacji pomysłu i daje podstawę do kontynuowania prac nad budżetem obywatelskim – słyszymy w urzędzie.

Białobłoccy urzędnicy przypominają, że najważniejszą ideą budżetu obywatelskiego jest fakt, że każdy mieszkaniec może zgłosić swój projekt do realizacji, a następnie wziąć udział w konsultacjach społecznych i w głosowaniu. –  Warto pamiętać – Ty zgłaszasz, głosujesz i decydujesz! Razem zmieniamy Gminę! – podsumował wynik ankiety białobłocki urząd.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
25 dni temu

Budżet obywatelski jest wymogiem dla gmin na prawach powiatu, więc to nie jest żaden przywilej dla Bydgoszczan tylko obowiązek ustawowym.

Powiązane treści