Bydgoszcz
14C
Słonecznie
77% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 14 • L 14
16C
Sob
13C
Nd
16C
Pon
13C
Wt
15C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPodbydgoska gmina będzie miała budżet obywatelski? Mieszkańcy popierają ten pomysł
06.02.2021 | 08:12

Podbydgoska gmina będzie miała budżet obywatelski? Mieszkańcy popierają ten pomysł

Na zdjęciu: Tablica informacyjna gminy Białe Błota.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Czy gmina Białe Błota pójdzie śladem Bydgoszczy i również wprowadzi budżet obywatelski? Jak się okazuje, ten scenariusz jest całkiem możliwy.

Urzędnicy zapytali mieszkańców w sondzie, czy byliby zainteresowani utworzeniem na terenie gminy budżetu obywatelskiego. – Nie wszyscy wiedzą, że formuła budżetu obywatelskiego umożliwia np. utwardzenie drogi, budowę oświetlenia na ulicy, kanalizację sanitarną, czy modernizację świetlic wiejskich – wyliczają.

Pod koniec stycznia br., białobłocki urząd przedstawił wynik ankiety. Ta była jednoznaczna – na 294 osoby, które oddały w niej głos, aż 94,9% głosów (279 osób) było za tym, aby taki budżet powstał na terenie gminy. Przeciwnego zdania było 5,1% (15 osób). – Wynik sondy świadczy o akceptacji pomysłu i daje podstawę do kontynuowania prac nad budżetem obywatelskim – słyszymy w urzędzie.

Białobłoccy urzędnicy przypominają, że najważniejszą ideą budżetu obywatelskiego jest fakt, że każdy mieszkaniec może zgłosić swój projekt do realizacji, a następnie wziąć udział w konsultacjach społecznych i w głosowaniu. –  Warto pamiętać – Ty zgłaszasz, głosujesz i decydujesz! Razem zmieniamy Gminę! – podsumował wynik ankiety białobłocki urząd.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
3 miesięcy temu

Budżet obywatelski jest wymogiem dla gmin na prawach powiatu, więc to nie jest żaden przywilej dla Bydgoszczan tylko obowiązek ustawowym.

Powiązane treści