Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Podczas kontroli drogowej uderzył w radiowóz. A później było tylko gorzej

Dodano: 02.04.2021 | 19:10

Na zdjęciu: Zatrzymany kierowca uderzył w trakcie kontroli w radiowóz.

Fot. Szymon Fiałkowski

Młody kierowca, cofając podczas kontroli, uderzył w radiowóz. Później okazało się, że w prowadzonym przez niego pojeździe są narkotyki.

Sytuacja miała miejsce w środę (31.03.21 r.) po godzinie 22:00. Policjanci zauważyli osobowe renault, którym podróżowało czterech młodych mieszkańców Wąbrzeźna znanych mundurowym ze swoich występków w przeszłości. Kiedy funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli drogowej na ulicy Grudziądzkiej, zaparkowali za nim. – Wyraźnie zdenerwowany młody kierowca zaczął nagle cofać i uderzył w radiowóz. Na szczęście nikomu nic się nie stało – opisuje sierż. szt. Ewelina Łasut ze żnińskiej komendy policji.

Funkcjonariusze podjęli czynności w związku z zaistniałym w ten niecodzienny sposób zdarzeniem drogowym. Kierowca renault był trzeźwy, ale okazało się, że prawo jazdy posiadał zaledwie od kilku dni. Za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem karnym. – Mimo powstałego zamieszania, uwagę policjantów zwróciło zachowanie pasażerów renault. W trakcie przeprowadzonej kontroli funkcjonariusze znaleźli w pojeździe ponad 5 g amfetaminy. W związku z faktem, że zarówno kierowca, jak i pasażerowie nie przyznawali się do kogo one należą, trzech 18-latków i jeden 17-latek trafili do policyjnego aresztu – wyjaśnia sierż. szt. Łasut.

Następnego dnia, po dokonaniu przeszukań mieszkań zatrzymanych z użyciem psa wyszkolonego do znajdowania narkotyków, zarzut usłyszał jeden z 18-latków, który przyznał się do posiadania narkotyków. Grozi mu teraz do 3 lat więzienia.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments