Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 12 • L 12
16C
Czw
15C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePodejrzani o usiłowanie zabójstwa Ukraińca w rękach bydgoskiej policji. Usłyszeli zarzuty
9-10-2020_zatrzymanie_podejrzani_usiłowanie zabójstwa_Nadrzeczna_Bydgoszcz - KWP Bydgoszcz (3)
09.10.2020 | 20:21

Podejrzani o usiłowanie zabójstwa Ukraińca w rękach bydgoskiej policji. Usłyszeli zarzuty

Bydgoski sąd ma rozpatrzyć wniosek o zastosowanie wobec mężczyzn aresztu tymczasowego.

Na zdjęciu: Zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty.

Fot. KWP Bydgoszcz

W ręce bydgoskich kryminalnych wpadło dwóch mężczyzn podejrzewanych o usiłowanie zabójstwa Ukraińca przy Nadrzecznej. Nieoficjalnie słyszymy, że to obcokrajowcy. Sąd w ciągu najbliższych godzin rozpatrzy wniosek śledczych o zastosowanie wobec obu tymczasowego aresztowania.

Noc z piątku na sobotę (2/3 października). To wówczas przy ul. Nadrzecznej dochodzi do sprzeczki między trzema mężczyznami. Jeden z nich – Ukrainiec zostaje zaatakowany nożem i dostaje kilkanaście ciosów. W sobotni poranek zakrwawionego mężczyznę znajduje przypadkowy świadek. I to on ratuje mu życie, bo wzywa na miejsce zarówno ratowników medycznych, jak i policjantów.

Zobacz również:

Podejrzany o zabójstwo na Grodzkiej wpadł na hiszpańskiej wyspie

Poszkodowanego Ukraińca przewieziono do szpitala. – Trafił do szpitala w stanie zagrażającym życiu – mówił w Expressie Bydgoskim szef Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe Włodzimierz Marszałkowski. To właśnie ta prokuratura prowadzi śledztwo, które ma wyjaśnić wszystkie okoliczności zdarzenia.


CZYTAJ WIĘCEJ: Rozbita grupa przestępcza wypożyczająca samochody. Bydgoscy policjanci ujęli siedem osób


W piątkowe (9 października) popołudnie, policjanci poinformowali o przełomie w śledztwie. – Do sprawy zatrzymani zostali dwaj mężczyźni: 31- i 42-latek. Trafili do policyjnego aresztu – informuje kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Jednocześnie, obu zatrzymanych doprowadzono do prokuratury. Wczoraj przesłuchany został 42-latek, zaś dzisiaj drugi z zatrzymanych.


CZYTAJ TAKŻE: Grupa przestępcza wyłudzała odszkodowania. Rozbili ją bydgoscy policjanci


– Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut usiłowania zabójstwa – dodaje kom. Słomski. Śledczy ze względu na dobro sprawy nie informują o zeznaniach, jakie złożyli mężczyźni. Wiadomo jednak, że do bydgoskiego sądu został już skierowany wniosek o zastosowanie wobec obu mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Postępowanie cały czas prowadzą kryminalni z komisariatu na Błoniu i Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy pod nadzorem prokuratury. Za usiłowanie zabójstwa, mężczyznom może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści