Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 19 • L 19
16C
Pt
9C
Sob
13C
Nd
12C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjePodniebne Ogrody na Górzyskowie. Znamy szczegóły wielkiej inwestycji Apro Investment
żwirki i wigury bydgoszcz
18.06.2020 | 12:29

Podniebne Ogrody na Górzyskowie. Znamy szczegóły wielkiej inwestycji Apro Investment

Na zdjęciu: Wizualizacja budynków, które powstaną przy ulicy Żwirki i Wigury.

Fot. Apro Investment

Na terenie niedokończonego stadionu przy ulicy Żwirki i Wigury powstanie kompleks mieszkaniowy Podniebne Ogrody. W czwartek deweloper realizujący inwestycje – Apro Investment – zaprezentował wizualizacje i szczegóły zagospodarowania rozległego terenu na Górzyskowie.

Osiedle Podniebne Ogrody powstanie się na terenie pomiędzy ulicami Biedaszkowo, Żwirki i Wigury oraz Kossaka. To w tym miejscu znajdował się niedokończony stadion Budowlanego Klubu Sportowego – jedynym efektem przerwanych prac budowlanych były wały ziemne, choć jeszcze kilkanaście lat temu na znajdującym się tam boisku rozgrywano mecze piłkarskie.

Po wielu miesiącach przygotowań, w czwartek, 18 czerwca inwestor – spółka Apro Investment – zaprezentowała szczegóły swojej wielkiej inwestycji na Górzyskowie. Jak informuje deweloper, na powierzchni pięciu hektarów ma powstać 21 budynków mieszkalnych – w części kompleksu od strony ulicy Żwirki i Wigury zaplanowano również lokale usługowe. Za projekt architektoniczny Podniebnych Ogrodów odpowiada bydgoska pracownia Ator Janusza Mikielskiego.

apro podniebne ogrody

W I etapie inwestycji powstaną dwa budynki – D i E – oraz parterowy łącznik pomiędzy budynkami z trzema lokalami usługowymi, oznaczony jako D1. Lokale usługowe będą znajdować się na parterze od strony ulicy Żwirki i Wigury. Całe osiedle będzie charakteryzować niska zabudowa – maksymalnie do czterech kondygnacji oraz komfortowe rozkłady mieszkań. – W budynkach D i E oferujemy w sumie 70 mieszkań o powierzchni od 30 do 100 mkw.. Wszystkie mieszkania na parterze posiadają przynależne ogródki, a te na wyższych kondygnacjach – balkony, loggie lub tarasy. Część z nich wykończona będzie drewnianymi panelami – przekazuje inwestor. Koszt za metr kwadratowy kształtuje się od 6,5 do 7,8 tysiąca złotych za metr kwadratowy. Warto dodać, że układ budynków na terenie działki i zieleń izolacyjna ma minimalizować hałas zarówno z ulicy, jak i pobliskiego lotniska.

Mieszkania będą wyposażone w duże przeszklenia – inwestor zamierza montować okna trzyszybowe. Apro podkreśla, że atutami budynków będą także cichobieżne windy i izolacja akustyczna. Odpowiedni poziom bezpieczeństwa zapewni monitoring i wideodomofony.

Naturalnym ogrodzeniem i zarazem chyba najbardziej charakterystycznym elementem osiedla będzie różnorodna roślinność, która zapewni bardzo ważny w życiu codziennym kontakt z naturą. Pracując nad koncepcją osiedla priorytetem było stworzenie osiedla, na którym dobrze się mieszka – podkreśla Apro. Inwestor dodaje, że dużą wagę przykłada do aranżacji części wspólnych, a także – odpowiadając na zapotrzebowanie klientów – wprowadził do projektu liczne udogodnienia. Na osiedlu znajdą się miejsca postojowe w podziemnej hali garażowej oraz zewnętrzne miejsca postojowe dla gości. W garażu znajdzie się pomieszczenie na rowery i wózki. Wjazd na teren osiedla będzie ograniczony poprzez szlabany, które uniemożliwią wjazd osobom postronnym. W centrum Podniebnych Ogrodów powstanie centralny plac rekreacyjny dla mieszkańców – to oni mają też wybrać, co się na nim znajdzie. W I etapie powstanie natomiast mniejszy skwer rekreacyjny.

Nazwa „Podniebne Ogrody” nie jest przypadkowa. Apro Investment stworzy wokół nowych budynków unikatowe tereny zielone, w ramach których przewidziano ogrody deszczowe o wielkości ponad 500 mkw. i łąki kwietne. Ogrody deszczowe będą stanowić naturalną retencję – zastosowana w nich roślinność ma na celu zatrzymywanie wód opadowych w gruncie, a nie odprowadzanie ich do kanalizacji deszczowej. W ramach nasadzeń w ogrodach deszczowych przewidziano rośliny znoszące zarówno suszę, jak i zalewanie – takie jak śmiałek darniowy czy krwawnica. Krwawnica jest także rośliną przyjazną owadom zapylającym.

Łąki kwietne wpisują się w nowy trendy ekologiczny, który zmierza do projektowania przestrzeni niewymagających pielęgnacji. Wzbogacają one ubogi ekosystem miejski – łąki są bowiem tętniącymi życiem wyspami bioróżnorodności. Dają pożywienie i schronienie dla pożytecznych owadów – pszczół, motyli, trzmieli, a także ptaków i małych ssaków. Ponadto, inwestor zastosuje na wszystkich budynkach zielone dachy, które absorbują wodę i ograniczają ich nagrzewanie, a także nasadzenia w pasie drogowym drogi wewnętrznej, stanowiące naturalne szykany uniemożliwiające rozwijanie większych prędkości pojazdom. W Podniebnych Ogrodach obowiązywać będzie bowiem zasada priorytetu ruchu pieszego. W późniejszych etapach możliwe jest zastosowanie odnawialnych źródeł energii czy ustawienie ładowarek dla pojazdów elektrycznych.

PODNIEBNE OGRODY BYDGOSZCZ

Rozpoczęcie budowy nowego kompleksu mieszkaniowego zaplanowano na lipiec tego roku, natomiast zakończenie budowy I etapu przewidziano na III kwartał 2022 roku – przekazanie mieszkań ma nastąpić w sierpniu 2022 roku. Inwestor – spółka Apro Investment to firma znana na bydgoskim rynku mieszkaniowym. Jest odpowiedzialna między innymi za zrealizowane w Bydgoszczy inwestycje takie jak Dworcowa 13, Kasztanowa 41 oraz Osiedle Wyzwolenia. Sprzedaż mieszkań, które powstaną w ramach pierwszego etapu już się rozpoczęła.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kacperka
kacperka
1 rok temu

Ciekawe, ilu chętnych będzie miał ten deweloper na swoje mieszkania. No nic, z czasem zobaczymy. Mam nadzieję tylko, że wszystko będzie tak jak trzeba. Sam pomysł i projekt projektowanie-wnetrz-online.pl/projektowanie-wnetrz-bydgoszcz/ budynków mi się podoba. Mam nadzieję, że więcej takich miejsc powstanie.

Bydgoszczok
Bydgoszczok
7 miesięcy temu

Jestem ciekawy jak będzie się mieszkało tak blisko lotniska i bardzo ruchliwej ulicy.

Powiązane treści