Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 10km/h W
H 14 • L 14
14C
Pt
17C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPodpalacz z Bydgoszczy zatrzymany. Wywołał dwa pożary
23.08.2021 | 12:42

Podpalacz z Bydgoszczy zatrzymany. Wywołał dwa pożary

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali 55-latka.

Fot. Szymon Fiałkowski

Policjanci z bydgoskiego Szwederowa zatrzymali sprawcę podpalenia materiałów drewnianych oraz nieużytków rolnych na ul. Szubińskiej i Bielickiej w Bydgoszczy. 55-latek odpowie za zniszczenie mienia.

Na początku ubiegłego tygodnia policjanci z bydgoskiego Szwederowa otrzymywali zgłoszenia dotyczące dwóch pożarów. Na ul. Szubińskiej spalone zostały materiały drewniane przeznaczone do sprzedaży, a na ul. Bielickiej – nieużytki rolne znajdujące się w pobliżu kontenera na odzież używaną. Kontener również uległ uszkodzeniu.

Pokrzywdzeni oszacowali wartość poniesionych strat na kwotę ponad 5 tysięcy złotych. W toku prowadzonych przez policjantów czynności okazało się, że przedmioty te zostały podpalone celowo przez nieznanego sprawcę. – Nad wyjaśnieniem okoliczności i ustaleniem sprawcy tych przestępstw pracowali kryminalni z bydgoskiego Szwederowa. Ich działania przyniosły skutek. Okazało się, że za zniszczenia powstałe we wspomnianych miejscach odpowiada 55-letni bydgoszczanin. Jego zatrzymanie było kwestią czasu – mówi kom. Lidia Kowalska z bydgoskiej komendy.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał dwa zarzuty dotyczące zniszczenia mienia. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści