Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 1 • L -1
1C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
4C
Pt
0C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePodpalacz z Wyżyn w rękach policji. Usłyszał już zarzuty
zatrzymany_podpalenie_Wyżyny - KWP Bydgoszcz
09.01.2021 | 12:35

Podpalacz z Wyżyn w rękach policji. Usłyszał już zarzuty

O zatrzymaniu mężczyzny poinformowali bydgoscy policjanci.

Na zdjęciu: Mężczyzna został zatrzymany, a następnie usłyszał zarzuty.

Fot. KWP Bydgoszcz

W rękach policjantów jest 29-latek, który jest podejrzany o podpalenia śmietników i przenośnej toalety na Wyżynach. – Usłyszał już zarzuty, zniszczone mienie ma łączną wartość ponad 12 tysięcy złotych – słyszymy od kryminalnych.

Do trzech pożarów na terenie Wyżyn i Kapuścisk doszło 14 grudnia 2020 roku. Około godziny 22:30 przy ul. Szarych Szeregów 1 (okolice sklepu monopolowego) i Szarych Szeregów 5 doszło do podpalenia śmietników, zaś tego samego dnia przy ul. Ku Wiatrakom 19 podpalona została przenośna toaleta. – W wyniku jednego z pożarów doszło do uszkodzenia samochodu fiat ducato – mówili funkcjonariusze.

W sobotnie (9 stycznia) wczesne popołudnie, policjanci poinformowali o zatrzymaniu podejrzanego o dokonanie tych trzech zdarzeń. To 29-letni mężczyzna. – Bydgoszczanin usłyszał trzy zarzuty dotyczące zniszczenia mienia – mówi podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i precyzuje, że łączna wartość zniszczonego mienia wynosi ponad 12 tysięcy złotych.

Śledczy podjęli decyzję o zastosowaniu wobec 29-latka środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru. Za postawione mu zarzuty, grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści